Це була дуже складна і ризикована операція…
Війна в Україні принесла незліченні страждання не лише людям, а й тваринам. Особливо сильно постраждали морські мешканці Чорного та Азовського морів. Сотні дельфінів загинули від потужних вибухів і сонарів, які використовують під час військових дій.
«Дельфіни гинуть переважно від сонарів, гідролокаторів, від потужних вибухів. В Чорному морі викидається на берег лише 3-5% дельфінів, решта тоне», – розповів науковець Іван Русєв.
Ця трагедія торкнулася не лише диких дельфінів, а й тих, хто живе під опікою людей. Харківський дельфінарій «Немо» опинився під обстрілами, і його мешканцям загрожувала смертельна небезпека. У квітні 2022 року було організовано евакуацію дельфінів, морських котиків і морської левиці.
Евакуація морських тварин – це дуже складна і ризикована операція. Їх перевозили вантажівками в спеціальних ваннах, дуже повільно, оминаючи всі нерівності на дорозі. Проте евакуювати всіх не було змоги.
«В океанаріумі залишилася родина дельфінів з новонародженим малям. Малюк мав бути з мамою цілодобово, вона його годувала кожні 15 хвилин і технічно неможливо було організувати перевезення», – зізнається тренер Анастасія Бобровська.
Також не вдалося евакуювати великих білих китів Пломбіра та Міранду. Вони залишилися в басейні, який одного разу постраждав від касетної бомби.
«Спочатку вони дуже сильно реагували на вибухи, а потім просто залягали на дно і затримували дихання», – розповідає тренер Владислав Литневський.
Коли ж вивезти харківських білух все ж наважилися, евакуацію назвали «однією з найскладніших в історії порятунку тварин». До операції залучили фахівців з океанографічного інституту Валенсії, акваріуму Джорджії в Атланті та організації захисту тварин Save Animals.
Як відбувалася евакуація і чи закінчилася вона добре для тварин, дивись у випуску проєкту «Загублений світ» просто зараз:
Не пропусти! Щопонеділка одразу ДВА нових випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє. Дивись прем’єри о 15:10 та 16:15 на телеканалі 2+2!
Дивись також:
- Недорогі іграшки стали зброєю масового ураження: як українські дрони змінили правила ведення сучасної війни
- Київ та Рим під водою: як виглядала карта світу тисячі років тому - сенсаційна теорія українського лінгвіста
- «20 днів у Маріуполі»: творці стрічки про «Оскар», як потужний інструмент у боротьбі з пропагандою рф