Їх не зупинили артилерійські нальоти та ракети: як небайдужі українці рятували тварин харківського ЕкоПарку?

Загублений світ
Їх не зупинили артилерійські нальоти та ракети: як небайдужі українці рятували тварин харківського ЕкоПарку?
Поширити в соціальних мережах:

Чимало волонтерів тоді отримали поранення, а одному хлопцю навіть відірвало ногу…

Харківський ЕкоПарк, колись популярне місце для родинного відпочинку, перетворився на зону тотальної смерті після масованого обстрілу російськими ракетами та літаками 24 лютого 2022 року. Багато тварин загинуло від уламків, а декого вбив непереборний страх.

«Якщо ми говоримо про дрібних мавп, то коли були обстріли, деякі загинули від розриву серця – вони не розуміли, що діється», - розповів директор харківського ЕкоПарку Віталій Ільченко.

Засновник звіринця Олександр Фельдман був у розпачі і аби позбавити тварин пекельних мук, навіть розглядав варіант їх приспати. Але небайдужі українці об'єдналися щоби врятувати безпорадних мешканців ЕкоПарку і від обстрілів, і від смертельних ін’єкцій. Волонтери з усієї країни вирушили на допомогу. Їх не зупинили ні артилерійські нальоти, ні ракетні атаки. А дехто, щоб вивезти тварин з цього пекла, пожертвував навіть своїм здоров’ям.

«Нам не вистачило десяти хвилин, щоб виїхати. Ми почули свист і нас просто накрило градами. – згадує волонтер – Двох людей поранило, а одному хлопцю відірвало ногу. Коли ж нам вдалося рушити, то ми побачили, що весь ЕкоПарк був у вогні».

Тварин, яким пощастило вижити розселили по всій Україні. Деякі втекли з вольєрів блукали у лісі, якимось дивом не загинули, а коли лінія фронту відкотилася від міста, почали потроху повертатися до парку. І, на диво доглядачів, приводили із собою нових мешканців.

Подробиці дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Палеонтологічна сенсація: вчені вперше показали скам'янілі рештки «китайського дракона», віком 240 млн років
Робили і використовували складні композитні матеріали: вчені виявили несподівані аспекти інтелекту неандертальців
Дивовижна історія порятунку: 20-річна жінка – єдина, хто вижив в авіакатастрофі, впавши з висоти 5200 метрів
Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Читати більше