Повернути зір після видалення очей: українському захиснику-саперу встановлять штучний зір

Загублений світ
Повернути зір після видалення очей: українському захиснику-саперу встановлять штучний зір
Поширити в соціальних мережах:

У чоловіка були опіки на руках, грудях, ногах, а очі були випалені…

Україна, яка не зламалася під тиском ворожих російських сил, завжди пишається своїми справжніми героями, людьми, які готові йти на найвищий ступінь жертовності, щоб захистити свою країну та її незалежність. Одним із таких героїв є Владислав Єщенко, захисник України, який пережив дев'ять кіл пекла на передовій.

Владислав Єщенко народився в Горлівці, але у 2014 році, коли росія вторглася в його рідне місто, разом з батьком переїхав у Слов'янськ. Він був ще школярем тоді, але не боявся викликів долі та вирішив допомогти своїй країні, коли рф вже повномасштабно вторглася в Україну.

Він став сапером. Декілька місяців працював над розмінуванням на території Донецької області, де розташовані касетні боєприпаси, протитанкові міни та інші небезпечні об'єкти. Але влітку того року, під час несення протипіхотної міни, сталася трагедія. Владислав підірвався на іншій міні, і це призвело до серйозних травм. У нього були опіки на руках, грудях, ногах, але найбільша втрата була втрата зору. Його очі були випалені, і щоб запобігти розвитку гангрени, їх довелося видалити зовсім. Він пережи кому і повністю втратив зір, але не жагу побачити перемогу України над росією.

Владислав, його близькі та друзі почали шукати можливості повернути можливість бачити. І сталося неймовірне – на їхні повідомлення відгукнувся професора Едуардо з Іспанії, який досліджує штучний зір – це коли для формування зображення використовують не очі, а лише мозок.

«Цей експеримент дозволить мені хоча б частково орієнтуватись у просторі. – каже Владислав – У кортикальну кору головного мозку вживлюють чіп. На нього подають імпульс і сигнал з камери, що встановлена на окулярах. Тобто, я матиму окуляри з камерою що передаватимуть сигнал у чіп».

Владислав разом із своїми друзями організував благодійний фонд «Побачити перемогу». Вони збирають кошти, щоб привезти цю технологію до України та допомогти іншим людям, які втратили зір під час війни.

Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше