Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Повернути зір після видалення очей: українському захиснику-саперу встановлять штучний зір

Загублений світ
Повернути зір після видалення очей: українському захиснику-саперу встановлять штучний зір
Поширити в соціальних мережах:

У чоловіка були опіки на руках, грудях, ногах, а очі були випалені…

Україна, яка не зламалася під тиском ворожих російських сил, завжди пишається своїми справжніми героями, людьми, які готові йти на найвищий ступінь жертовності, щоб захистити свою країну та її незалежність. Одним із таких героїв є Владислав Єщенко, захисник України, який пережив дев'ять кіл пекла на передовій.

Владислав Єщенко народився в Горлівці, але у 2014 році, коли росія вторглася в його рідне місто, разом з батьком переїхав у Слов'янськ. Він був ще школярем тоді, але не боявся викликів долі та вирішив допомогти своїй країні, коли рф вже повномасштабно вторглася в Україну.

Він став сапером. Декілька місяців працював над розмінуванням на території Донецької області, де розташовані касетні боєприпаси, протитанкові міни та інші небезпечні об'єкти. Але влітку того року, під час несення протипіхотної міни, сталася трагедія. Владислав підірвався на іншій міні, і це призвело до серйозних травм. У нього були опіки на руках, грудях, ногах, але найбільша втрата була втрата зору. Його очі були випалені, і щоб запобігти розвитку гангрени, їх довелося видалити зовсім. Він пережи кому і повністю втратив зір, але не жагу побачити перемогу України над росією.

Владислав, його близькі та друзі почали шукати можливості повернути можливість бачити. І сталося неймовірне – на їхні повідомлення відгукнувся професора Едуардо з Іспанії, який досліджує штучний зір – це коли для формування зображення використовують не очі, а лише мозок.

«Цей експеримент дозволить мені хоча б частково орієнтуватись у просторі. – каже Владислав – У кортикальну кору головного мозку вживлюють чіп. На нього подають імпульс і сигнал з камери, що встановлена на окулярах. Тобто, я матиму окуляри з камерою що передаватимуть сигнал у чіп».

Владислав разом із своїми друзями організував благодійний фонд «Побачити перемогу». Вони збирають кошти, щоб привезти цю технологію до України та допомогти іншим людям, які втратили зір під час війни.

Подробиці – дивись у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Зіткнення зірок у Сонячній системі: що станеться, якщо повз Землю вирішить «прогулятися» подорожуюча зірка?
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді
Були заховані 490 мільйонів років: 12 рідкісних видів вимерлих морських істот виявлено в Таїланді

Трилобіти повстають із попелу, щоб відкрити стародавню карту світу…

Повернувся з полону і зробив пропозицію: історія Діани та азовця Лева, яка показує силу кохання та віри
Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

Читати більше