Нині у світі налічується майже 0,5 млрд людей із психічними розладами…
Ілон Маск, Джоан Роулінг, Ернест Хемінгуей та навіть Святий Петро… Що спільного між цими людьми? Звісно, невичерпна уява! А от з чим вона пов’язана? Вчені стверджують, що це - захворювання. У всіх цих людей є симптоми біполярного розладу. Що ж це за хвороба, яка примушує творити?
Ілон Маск – всесвітньовідомий підприємець і винахідник, засновник компанії Тесла та Space X. Кожною своєю справою він доводить, що для людини немає нічого неможливого. Що ж стало джерелом геніальності для Маска?
У 2017 року Ілон Маск визнав, що страждає на біполярний розлад. Його настрій і почуття постійно коливаються. У цій хворобі, від депресії до манії, від суму до ейфорії – один крок. І саме в таких станах люди з біполяркою працюють особливо натхненно і створюють справжні шедеври.
«Біполярний розлад має дві фази – маніакальну та депресивну. От саме люди, які перебувають під впливом маніакальної фази – надактивні, їм потрібно мало сну, у них дуже добре виражене асоціативне та образне мислення, разом з тим вони дуже творчі та можуть видавати незвичайні ідеї», - розповів психолог, психіатр Юрій Вольних
Авторка книги про Гаррі Поттера Джоан Роулінг зізналася, що чарівний світ магів і чудернацьких істот вона вигадала саме під час тяжкої депресії, викликаній біполярним розладом.
За даними ВООЗ нині у світі налічується майже 0,5 млрд людей із психічними розладами, кожна 17-а людина.
У кого з відомих класиків, на думку науковців, можна було б діагностувати цей недуг? Та хто з персонажів Біблії міг мати біполярний розлад? Дивися у сюжеті програми «Загублений світ»
Дивися також: