Як донос Кочубея на Івана Мазепу вплинув на історію України?

Українські палаци. Золота доба
Як донос Кочубея на Івана Мазепу вплинув на історію України?
Поширити в соціальних мережах:

Рід Кочубеїв відомий не лише зрадою, але й секретним архівом, на який полювали більшовики…

У самому серці Полтавщини, де переплітаються зелені простори, лежить мальовниче селище Диканька, яке колись відоме було розкішним маєтком роду Кочубеїв. Але цей мирний куточок приховує в собі набагато більше, ніж просто красу природи – він став свідком ключових подій в історії України, що змінили її обличчя назавжди.

Родина Кочубеїв відома не лише своєю впливовістю та багатством, а й загадковими родовим архівом. Саме там лежали ключі до багатьох таємниць минулого, серед яких – історична зрада Івана Мазепи та її вплив на долю України.

У 1708 році Василь Леонтійович Кочубей, права рука гетьмана Мазепи, вчинив підступний крок, який змінив хід історії. Він зрадив свого найближчого союзника та доніс Московському царю Петру І про плани гетьмана щодо повстання проти нього. Загибель Мазепи під Полтавою ознаменувала не лише кінець його правління, а й початок російської домінації наступних трьох століть.

Проте, не лише відомості про зраду Мазепи містилися у цьому архіві. Документи розкривали багато інших таємниць, серед яких – розпад козацької автономії та приход Російської імперії на територію України. А ще багато цікавої інформації, за якою полювали більшовики, коли прийшли до влади.

«Вилучено більше 10 000 різноманітних документів, які збирались протягом усієї величезної історії Кочебеївського роду. Старовинні родинні архіви таких людей, які були при владі – це інформаційна зброя, а як відомо, будь-яка влада займається пропагандою, тому певні документи не можна всім показувати. От і архівні документи Кочубеїв розповідали абсолютно різні речі про дуже впливових людей часів, коли члени родини були при владі, тому більшовикам їх теж треба було вилучити і замкнути від інших у Петербурзькому архіві», розповіла історикиня Полтавського музею.  

Більше подробиць – у проєкті «Українські палаци. Золота доба» просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Очевидець розповів про таємничу появу «лісової людини» на Міжнародному симпозіумі науковців
Читати більше