Технологія з минулого: антибіотики втрачають ефективність і науковці звертають свою увагу на «фаготерапію»

Україна сьогодні Здоров'я Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Цій технології вже понад сто років, але колись вона програла битву антибіотикам...

Сьогоднішні антибіотики є похідними від тих, що були винайдені ще до 1984 року. Як результат, фармацевтика не встигає за еволюцією бактерій, які швидко стають стійкими до наявних ліків. Навіть якщо буде зроблено прорив у розробці антибіотиків, це лише відтермінує проблему, оскільки бактерії постійно мутують, пристосовуючись до будь-яких нових препаратів.

Як розповів ведучий проєкту «Україна сьогодні» Олексій Ліхман, який за освітою лікар, науковці світу все частіше звертають свою увагу на «фаготерапію» – метод, що використовує бактеріофаги, віруси, здатні знищувати певні групи бактерій.

«Це не новинка: технологія була відома ще з 1915 року. Проте антибіотики виявилися дешевшими у виробництві, і фаготерапія залишилася на задньому плані через високі витрати на навчання вірусів знищувати конкретних збудників. Сьогодні ж, коли антибіотики поступаються в гонці з бактеріями, фаготерапія знову викликає інтерес», - розповів Олексій Ліхман.

Як вважає Олексій, фаготерапія може стати у нагоді в сучасному світі, бо навіть найновіші антибіотики можуть втратити ефективність, і бактерії до них пристосуються. Однак для фаготерапії потрібні великі кошти, час та технології, щоб змусити її працювати ефективно.

Більше про це дивись у випуску проєкта «Україна сьогодні» просто зараз:

Публіцистичну програму «Україна сьогодні» дивіться з понеділка по п’ятницю о 19:00 на 2+2.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше