Міранда приєднується до списку потенційно «океанічних» супутників Сонячної системи…
Останні наукові дослідження вказують на те, що на супутнику Урана – Міранді – міг існувати океан. Про це повідомляє «The Planetary Science Journal», де опубліковано дані американської астрономічної спільноти, включно з фотографіями та розрахунками, що доводять можливість водяного середовища на цьому віддаленому об’єкті Сонячної системи.
«Згідно з розрахунками, в минулі 100-500 мільйонів років у надрах Міранди існував океан глибиною до 100 км. При діаметрі всього 235 км, цей океан міг займати половину об'єму супутника. Хоча такий великий водяний резервуар, ймовірно, давно висох, науковці не виключають можливості існування підземних водойм під крижаною поверхнею», - розповіла колумністка Фаїна Василенко, яка досліджувала це питання.
Останні знімки Міранди були зроблені апаратом NASA Voyager-2 ще у 1986 році. Вчені наполягають на відправленні нової місії для детальнішого дослідження супутників Урана.
Радник голови Державного космічного агентства України Андрій Колесник поділився своїми думками щодо відкриття:
«Є всі підстави вважати, що там, де є вода, можуть бути ознаки життя. Кам’янисте ядро супутників та солена вода створюють умови для мікробних форм життя».
Міранда приєднується до списку потенційно «океанічних» супутників Сонячної системи, де, як вважають вчені, можуть бути умови для життя. Серед інших «кандидатів» – супутник Юпітера Європа та супутник Сатурна Енцелад, також покриті льодовою оболонкою з можливими океанами під поверхнею.
А ще позаземне життя шукають на Марсі. Більше про це – у сюжеті проєкту «Україна сьогодні»:
Публіцистичну програму «Україна сьогодні» дивіться з понеділка по п’ятницю о 19:00 на 2+2.
Читай також: