70 добровольців захотіли їхати в Україну, проте взяти можливо було не всіх…
Група лікарів-добровольців з Тайваню, маленької країни, яка сама неодноразово відчувала тиск з боку великого Китаю, вирішила не лише висловити слова підтримки, але й ділом допомогти Україні у боротьбі за свої території.
«Я працюю в меморіальному шпиталі імені Макея. Це церковний шпиталь, заснований канадським місіонером понад 100 років тому, перший західний шпиталь на Тайвані. Наша головна мета допомагати там, де ми можемо і їхати туди, де ми потрібні», - розповів один із лікарів-добровольців з Тайваню Цай.
Як розповідає доктор, 70 лікарів-добровольців зголосилися їхати в Україну, проте взяти можливо було лише кожного шостого.
«Ми допомагали місцевим, навчали лікарів і техніків користуватися ультразвуком, ділилися хірургічними практиками, проводили операції з місцевими хірургами і показували, як ми це робимо», каже Цай.
Перша повітряна тривога застала тайванських лікарів о другій годині ночі. За їхніми словами, їм було дуже і дуже лячно, адже не розуміли, що з ними буде далі. Вони співчуваю українцям, для яких ці сирени стали рутиною, і в той же час захоплюються нашою солідарністю.
«Куди б я не пішов, усі розуміють, що неважливо яка в тебе освіта чи соціальний статус, це твоя країна, тобі за неї і воювати. Українці розуміють, що за них цього ніхто не зробить. Цим Тайвань помітно відрізняється, бо ми почуваємося малесенькою країною, наче цукерочкою, за яку змагаються Китай і Америка. Тому багато хто думає, що Америка захистить нас від китайського вторгнення», - каже доктор Цай.
З першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну по тайванському телебаченні транслюють новини про Україну.
«Ми показуємо їх щодня. Розумієте, в минулому, коли Тайванем керував Гоміньдан, вони навчали тайванців, що рано чи пізно ми повернемося на материк і відвоюємо Китай. Це було давно, тому розмови про війну жевріли завжди. Але справжні розмови про справжню війну, чи навіть страх справжньої війни з'явилися лише два роки тому, коли війна почалася. Тоді люди на Тайвані почали усвідомлювати, що це може статися насправді», - розповів шеф-редактор державної інформаційної агенції Central News Agency
Більше подробиць документальному проєкті «Тайванський вузол» просто зараз:
Читай також: