«Фашисти» та «громадянська війна»: якими методами політтехнологи путіна демонізувала Ющенка?

Справжня історія Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Вибори-2004 в Україні стали ареною для безпрецедентної інформаційної війни, розгорнутої кремлем

Мета – повернути Україну під свій контроль. Москва, стурбована проєвропейським вектором країни у 2004 році, задіяла цілу армію політтехнологів, які довгий час формували інформаційний простір України, сіючи розбрат і поширюючи фейки.

Одним з ключових наративів російської пропаганди став штучний поділ України. Напередодні виборів, щоб дискредитувати Віктора Ющенка, поширювалися чутки про його наміри розв'язати громадянську війну. 

«Таким чином озвучувалися наміри путіна спровокувати розкол України, якщо президентом стане не проросійський кандидат, і звинуватити у цьому ненависних опонентів. Цікавий факт: замовні агітаційні матеріали проти Віктора Ющенка активісти знаходили у церквах Московського патріархату. За 20 років нічого особливо не змінилося», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

Крім того, в одеській друкарні було виявлено листівки з офіційною символікою Ющенка та написом «Обережно, фашизм». Російські пропагандисти активно просували цей наратив, намагаючись демонізувати проєвропейського кандидата. 

«Це був найлегший шлях для кремля, який десятиліттями вибудовував образ усіх борців за незалежність України як прибічників фашистів та нацистів. Оскільки Віктор Ющенко говорив українською і відстоював національну політику, він та його прихильники автоматично ставали «бандерівцями», — пояснив Акім Галімов.

Кульмінацією брудних технологій став організований росіянами марш УНА-УНСО в Києві влітку 2004 року. Кілька десятків учасників з символікою СС та нацистськими вітаннями в центрі столиці мали створити образ «українських фашистів». Очолював цю провокацію проросійський колаборант Едуард Коваленко, завданням якого була дискредитація національного руху. 

«За завданням кремля він мав збирати людей по Києву, викрикувати нацистські гасла, робити інші провокації, щоб потрапити на відео чи фото журналістів. Потім це все розліталося по світу, особливо за допомогою російських ЗМІ, які в ті часи дивилися і багато українців на сході та півдні. Ось так це і працювало», — розповів Акім Галімов.

Ці події стали яскравим прикладом того, як росія намагалася вплинути на внутрішню політику України, використовуючи брудні технології та розпалюючи ворожнечу.

Більше про це дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз: 

Читай також:

 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше