Він – представник відомої гетьманської династії, який виріс в Російській імперії
Павло Скоропадський – визначна постать в українській історії, гетьман України, який очолював Українську Державу у 1918 році. Він – нащадок славного гетьманського роду, народився у 1873 році. Багато хто помилково вважає його прямим нащадком гетьмана Лівобережної України Івана Скоропадського, який гетьманував після Івана Мазепи. Проте, це не так.
«Павло Скоропадський – прямий нащадок брата гетьмана Івана, Василя Скоропадського, – розповів дослідник історії Акім Галімов. – Крім цього, Павло є прямим нащадком гетьманів Івана Самойловича та Данила Апостола, а також сестри останнього гетьмана України Кирила Розумовського Анни Розумовської та відомої козацької династії Кочубеїв».
Цікавий факт: династія Скоропадських у XIX – на початку XX століття вважала своєю рідною мовою російську.
«Це було наслідком політики зросійщення та асиміляції козацьких еліт з імперськими. Також Скоропадський наслідував традицію свого роду нести військову службу в імперії. Він вступив до Пажеського корпусу в Санкт-Петербурзі, де навчалися діти найродовитіших російських дворян, а потім служив у російській гвардії, у найбільш наближених до імператора полках. Це була ніби закрита каста для військової еліти. Тож, як бачимо, він був абсолютно людиною системи Російської імперії. З іншого боку, він не міг не цікавитися своїм походженням, адже в його жилах текла кров одразу чотирьох українських гетьманів», – розповідає Акім Галімов.
Навесні 1917 року у Києві відбулися революційні події, що призвели до створення Центральна Рада – новий український представницький орган, який відстоює українську автономію у складі Російської республіки, яка утворилася в результаті розпаду імперії після Лютневої революції. Скоропадський, як колишній офіцер Російської імперії, до цього моменту ніколи не був частиною українського визвольного руху, але відчував його невідворотність. Представник відомої гетьманської династії замислився над можливістю взяти активну участь в українському політичному житті.
Цей момент став поворотним у долі Павла Скоропадського. Він почав усвідомлювати своє коріння, свою приналежність до українського народу. І хоча він все життя розмовляв російською мовою, в його серці прокинувся потяг до своїх історичних предків, до їхньої культури та традицій.
Яким був його справжній шлях та факти, про які ми не знали про видатного Гетьмана, дивись у проєкті дослідника Акіма Галімова просто зараз:
Читай також: