Російська граматика має українське коріння: як плагіатор Ломоносов переписав граматику Смотрицького

Справжня історія Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

З початком війни в Україні інформаційний простір буквально атакують кремлівські пропагандисти.

З екранів телевізорів, сторінок інтернет-видань та соціальних мереж лунають брехливі заяви про «тисячолітню історію» російської мови та її «походження» від мови часів Київської Русі. Це – нахабна брехня та цинічна маніпуляція! Насправді ж, твердження про давнє коріння сучасної російської мови – це штучно створений міф, покликаний виправдати імперські амбіції кремля.

Це твердження абсолютно безпідставне. Мова, якою розмовляли в Київській Русі, яку ми справедливо називаємо давньоукраїнською, суттєво відрізняється від сучасної російської. Лінгвісти одностайні: це була окрема східнослов'янська мова, яка є прямим предком сучасної української та білоруської мов. 

Знову ж таки, правда полягає в тому, що сучасна російська мова сформувалася значно пізніше, зазнавши значного впливу як слов'янських, так і неслов'янських мов. Її становлення відбувалося на північно-східних територіях колишньої Русі, у середовищі угро-фінських племен, що не могло не позначитися на її лексиці та граматиці.

«Ядро сучасної росії – це ростовсько-суздальське князівство, яке в Русі називали Залісся, тому що воно знаходилось за важкопрохідним брянським лісом» - розповів дослідник історії Акім Галімов.

Насправді, сучасна російська літературна мова почала активно формуватися лише у XVII-XVIII століттях, значною мірою завдяки реформам Петра I. 

«Розуміючи, яка дика країна дісталася йому у спадок, цар Петро I вирішив трансформувати забите Московське царство у європейську імперію. За іронією долі, він це робив українськими руками та українським інтелектом, адже в нас була достойна освіта, а на росії – ні», - зазначив Акім Галімов. 

Саме українські випускники Києво-Могилянської академії стали рушійною силою цих мовних та культурних змін. Головним ідеологом Петра І був українець Феофан Прокопович, який, за словами Галімова, навіть саму назву «Російська імперія» вигадав, адже «Росія – це Русь в перекладі з грецької». 

Петро I організував справжню «викачку українських мізків» до росії. Українські освічені люди, досконало знаючи старослов'янську мову, несли науку на «залісські болота» і фактично зробили старослов'янську мовою російської освіченої еліти, фундаментом сучасної російської мови.

«Росіяни вважають Михайла Ломоносова творцем сучасної російської мови, проте, Ломоносов – це звичайний плагіатор, він фактично переписав граматику Смотрицького, яку вивчав у Києві і називав вратами своєї вченості, видавши її під назвою «Граматика російська», - наголошує дослідник історії. 

Кремлівські наративи про «братні народи» та «єдиний мовний простір» – це не що інше, як інструмент гібридної війни. Поширюючи брехливі твердження про спільне мовне минуле, росія намагається підірвати національну ідентичність українців та виправдати свою агресію.

Більше про справжню історію російської мови дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше