Павло Скоропадський – засновник української армії? Цікаві факти про гетьмана України

Справжня історія Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Саме він перетворив свій корпус на українське національне військове формування

Павло Скоропадський – постать в українській історії, оповита як славою, так і суперечностями. Нащадок гетьманського роду, він пройшов шлях від офіцера російської армії до одного з ключових діячів Української революції. Чи можна вважати його засновником української армії? Щоб відповісти на це питання, варто звернутися до фактів.

Після Лютневої революції 1917 року, коли Російська імперія переживала період глибокої кризи, Скоропадський, як і багато інших військових, опинився перед складним вибором. Він служив у російській армії, командуючи 34-м корпусом, що дислокувався в Україні. У цей час тимчасовий уряд у Петрограді пішов на експеримент.

«Моральний дух в армії тоді був дуже низький і деякі політики в тимчасовому уряді думали, що, якщо дозволити різним народом створити свої національні військові зведення, це підвищить мотивацію солдат у бою», - розповів дослідник історії Акім Галімов.

Саме тоді Скоропадський, за підтримки головнокомандувача російських військ Лавра Корнілова, розпочав процес перетворення свого корпусу на українське національне військове формування. Цей крок був зумовлений не лише політичними мотивами, але й особистим прагненням Скоропадського служити Україні. Корпус під командуванням Скоропадського був перейменований на Перший український корпус і почав активно поповнюватися етнічними українцями, в тому числі на офіцерських посадах.

«Корпус Скоропадського був єдиним військовим зведенням, в якому українізація пройшла в повному обсязі, і це насправді відіграло дуже важливу роль у захисті новоствореної Української Народної Республіки», - підкреслює Акім Галімов.

Після Жовтневої революції 1917 року, коли до влади в росії прийшли більшовики, ситуація в Україні кардинально змінилася. Більшовицька влада не визнавала української автономії та оголосила війну УНР. У цій критичній ситуації Скоропадський відмовився присягати на вірність більшовикам і визнав законність Центральної Ради УНР.

«Українізований корпус фактично став найбільш боєздатною частиною військ Української Народної Республіки», - зазначив Акім Галімов. 

Більше про цього гетьмана України, який виріс в системі дворянства Російської імперії, але не забув свого коріння, дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше