Невтішна статистика: значна частина українців досі слухає російський музичний контент

Справжня історія Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

І люди здебільшого розуміють, що це - гроші для окупантів у їхній бюджет…

Війна, що триває в України, стала не тільки випробуванням для українців, але й своєрідним маркером культурної ідентифікації. У час, коли кожен постріл, кожна втрата змушують переосмислити своє місце у світі, питання музичних вподобань набуває особливого значення. І тут статистика невблаганна: попри всі трагедії, що принесла нам росія, значна частина українців продовжує споживати російський культурний продукт. 

У своєму проєкті «Реальна історія» Акім Галімов дослідив музичні вподобання співвітчизників і показав невтішну статистику. За словами дослідника історії, музичні сервіси Apple Music та Spotify оприлюднили дані за 2024 рік, які свідчать про те, що 20% найпопулярніших пісень серед українців – російські. Цей показник трохи зріс порівняно з 2023 роком, коли російська музика становила 15% від загального обсягу прослуховувань.

Ще більш вражаючі цифри наводить музичний проект «Bezodnya Music», який у вересні дослідив також YouTube Music та Shazam. За їхніми даними, 26% контенту, який споживають українці на цих платформах, – російський.

«Люди здебільшого розуміють, що кожен такий перегляд на стрімінгових платформах – це гроші для окупантів у російський бюджет, які повернуться в Україну танками та ракетами. І це не єдина небезпека, росія знову продовжує робити те, чим займалася усі роки української незалежності – тягнути нас у так званий «єдиний культурний простір». Це ментальне завоювання, насправді, важливе для них не менше, ніж військове», - зазначив Акім Галімов

Ці слова змушують задуматися про те, як важливо усвідомлено підходити до вибору контенту, який ми споживаємо. Адже кожен клік, кожен перегляд – це внесок у фінансування агресора, який щодня вбиває наших людей та руйнує нашу країну.

Більше про це – у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше