Україна може викинути росію з ООН: що для цього потрібно зробити? 

Справжня історія Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Це складний, але можливий процес.

Чи можливо вигнати росію з Організації Об'єднаних Націй? Це питання, яке хвилює не лише Україну, а й увесь світ. Адже країна-агресор, яка порушує всі міжнародні норми, продовжує мати право голосу в одній із найвпливовіших світових організацій.

Щоб зрозуміти, як це можна зробити, потрібно зануритися в історію. Після розпаду СРСР кожна новоутворена держава, як-от Чехія та Словаччина, проходила процедуру вступу до ООН з нуля. Росія ж, натомість, просто «успадкувала» місце Радянського Союзу, обійшовши всі необхідні формальності.

«Світ протягом 30 років закривав очі на порушення статуту ООН, і тепер ніхто не хоче повертатися до цього питання. Хоча прецедент виключення члена ООН існує — у 70-х роках вигнали Тайвань», — зазначає дослідник історії Акім Галімов.

Справа в тому, що після громадянської війни в Китаї, коли комуністи захопили владу на материку, а уряд Чан Кайші втік на Тайвань, обидві сторони претендували на місце в Радбезі ООН. У результаті, у 1971 році Генеральна асамблея ООН визнала комуністичний Китай єдиним законним представником країни.

«Кажуть, це сталося тому, що США дізналися, що комуністичний Китай має ядерну зброю. Тодішній президент Річард Ніксон вирішив, що демократичним країнам буде легше контролювати Китай з його атомною бомбою, якщо прийняти цю країну до своєї спільноти», — пояснює Галімов.

Цей приклад показує, що для виключення держави з ООН потрібна лише політична воля. Україна має шанс створити цей прецедент.

«Ніхто досі серйозно не підійшов до цього питання. – вважає дипломат з багаторічним досвідом роботи в ООН та колишній надзвичайний посол України в США Володимир Єльченко – Можна почати з простого кроку — написати листа від імені Міністра закордонних справ, або навіть постійного представника України в ООН до голови Генеральної асамблеї, де зазначити, що Україна не визнає повноваження російської делегації». 

За словами дипломата, існує комітет із представників 9 країн з повноважень Генеральної асамблеї ООН. Потрібно набрати просту більшість голосів. 

«Якщо серйозно попрацювати, можна домогтися того, що комітет не визнає повноваження російської делегації. Таким чином, ми не виключимо росію з ООН, але її представник пан Небензя не зможе поширювати абсурд на засіданнях Ради безпеки, бо його просто туди не пустять. Також росія втратить право участі в засіданнях Ради безпеки ООН і автоматично право вето. Це не просто, але цю роботу потрібно починати вже робити», — вважає Володимир Єльченко.

Отже, вигнання росії з ООН — це складний, але можливий процес. Для цього потрібна не лише політична воля, а й активна дипломатична робота. Україна має шанс стати першою країною, яка створить такий прецедент, і показати світу, що агресору не місце в міжнародних організаціях.

А тепер уявімо, що ООН наважилась покарати росію за агресію – які важелі впливу для цього є? Про це дивись у проєкті Акіма Галімова просто зараз:

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше