Раніше ми вже розповідали, що рф незаконно займає своє місце в ООН і зробила вона це доволі дивним чином
А саме – на підставі звичайного листа від тодішнього президента Бориса Єльцина від 24 грудня 1991 року. У цьому листі він просто попросив ООН замінити назву «Союз Радянських Соціалістичних Республік» на «російська федерація». І вуаля – росія стала «продовжувачкою» СРСР в головній міжнародній організації.
«Так збіглося, що в грудні 1991 року саме СРСР був головуючою країною в Радбезі. Уявіть собі картину: 24 грудня, останнє робоче засідання Ради безпеки, всі західні дипломати вже готові святкувати Різдво. І от наприкінці цього засідання посол Воронцов інформує інших членів Радбезу, що до секретаріату ООН надійшов лист президента російської федерації Бориса Єльцина про те, що росія має намір бути країною-продовжувачем союзу в ООН та у Раді безпеки, і додає: «а я відтепер буду послом не Радянського Союзу, а російської федерації» і закрив засідання», - з іронією згадує цей момент постійний представник України в ООН Сергій Кислиця.
Але це ще не все! До самого листа Єльцина теж є питання. На якій, власне, підставі він його надсилав 24 грудня 1991 року, якщо Радянський Союз юридично припинив своє існування лише через два дні – 26 грудня?
«Російська федерація в нинішньому вигляді почала існувати в травні 92-го року. Тобто ще півроку сиділа неіснуюча країна. Уже не було Радянського Союзу, але ще до травня була ще РСФСР. Вони продовжили нібито місце членство Радянського Союзу як російська федерація, а не як Російська там соціалістична Радянська Республіка», - додає ще більше інтриги колишній надзвичайний посол України в США та дипломат з багаторічним досвідом роботи в ООН Володимир Єльченко.
І насамкінець – справжня бомба! За словами Володимира Єльченка, російська федерація – єдина країна, парламент якої ніколи в житті не ратифікував статут ООН:
«Коли країна стає членом і схвалюється заявка Генеральною Асамблеєю, то парламент цієї країни має ратифікувати статут ООН. Без цього не можна бути членом організації, тому що в цій ратифікації говориться, що така-то країна зобов'язується платити внески, боротися за мир і так далі. Тобто це звучить, можливо, формально, але це вимога».
Тож виходить, що законність членства росії в ООН – це зовсім не закрите питання. Історія з листом Єльцина та відсутність ратифікації статуту власним парламентом ставлять під великий сумнів правомірність перебування росії в головній міжнародній організації.
Більше цікавого про це дивись у проєкті дослідника історії Акіма Галімова просто зараз:
Читай також: