Утім, багато хто й досі їх не отримав. Люди занепокоєні. Чи потрібно сплачувати, якщо квитанція не надійшла і чи нарахують борг, розкаже Спецкор на 2+2!
Податок на нерухомість сплачується, тільки якщо ваша квартира має площу в понад 60 квадратних метрів, і будинок площею в понад 120 квадратних метрів. Усі надлишкові площі оподатковуються згідно з чинною ставкою. Її обирає самостійно органи місцевої влади – до 1,5 відсотка від мінімальної заробітної плати.
Наприклад, один понад пільговий квадратний метр житла у столиці коштує 24 гривні. Найдорожчий у Харкові – 48 гривень. В Одесі – 32 гривні, у Львові – 16 гривень.
Але це ще не все. Якщо ви є власником так званої елітної нерухомості, слід буде доплатити, тож очікуйте на дві квитанції.
Якщо будинок має площу понад 500 кв. метрів а квартира – понад 300 кв. метрів, є стала сума, яка додається до розрахункового податку. Це 25 000 на кожен об’єкт.
На українські дороги повернуться прилади контролю швидкості
Податок на нерухомість сплачується протягом 60 днів від дня отримання повідомлення від Державної фіскальної служби. Цього року такі квитанції люди одержали до першого липня. Якщо ж квитанція не надійшла, власник житла не має платити, допоки вона не надійде.
На податку на нерухомість можна заощадити, кажуть експерти. Наприклад, купувати квартиру в тому регіоні, де ставка податку найменша. Або розбити один об’єкт на частки, оскільки кожен власник сплачує лише за ту частку об’єкта, яка йому належить.
Податок також можуть не сплачувати пільгові категорії населення.
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.