Вони, кажуть, витриваліші за людей, що їдять м’ясо. Вони запевняють, що від них немає навіть запаху поту. І живуть вони, за їхніми словами, набагато довше.
У Міжнародний день вегана Спецкор на 2+2 дізнався про всі привілеї та недоліки тих, хто не їсть ні м’яса, ні риби, ні яєць, ані молока.
Шеф-кухарю Даніелю двадцять сім. Він готує нам веганський бургер. Веганські булки для бургера без слідів молока. Там лише овочі, фалафель, смажений зі спеціями сир тофу і смородиновий соус.
Продукти тваринного походження Даніель не їсть уже шість років. Навіть мед не їсть – бджілок шкода. Дружина його також стала веганом. Не годують м'ясом і дитину. Через веганство навіть у садочок не водять, і до лікарів – теж.
Олеся нам показує, що вегани ще й витриваліші й сильніші за людей, що їдять м'ясо, – тренер не дасть збрехати. Навіть собі хотів стати веганом.
За професією Олеся кондитер, але тортів своїх не їсть. На ранок у неї смузі, обід – салат із помідорів, хурми та руколи, а на вечір – гаспачо. Почувається, каже, добре, і навіть запах поту втратила. За три роки буття веганом, до звичайного раціону повертатися не збирається.
Коштує веганство недешево. Їдять відбірне, органічне, інакше їжа не смачна.
Дієтолог Галина каже: вегани не обділені вітамінами, як більшості здається, ще й живуть вони довше, ніж м'ясоїди. Але дітям веганство нав’язувати не радить. Якщо дитина хоче м'ясо – вона має його отримувати. Принаймні, щоб вона могла зробити свій вибір у майбутньому самостійно, а не під тиском батьків-веганів.
Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2.