Чого українцям чекати від здорожчання долара?

Спецкор
Поширити в соціальних мережах:

Мінфін і НБУ набрали в рот води, а експерти заявляють про новий оберт здорожчання, який викликаний, радше, штучною маніпуляцією ринком, аніж якимись суто економічними чинниками.

В Україні знову подорожчав долар. На багатьох обмінниках столиці курс "зеленого" додав у вартості гривню, подекуди навіть більше, і не припиняє рости. Мінфін і НБУ мовчать – і на запит ЗМІ, і на сайті фінансової установи жодного слова про те, що відбувається ринку.

Фінансові експерти з подивом дивляться на нові цінники обмінників, бо вважають, що для нинішнього підвищення курсу долара немає жодної підстави.

"Регулятор, тобто центральний банк, має всі важелі впливу на курс, і він може як стабілізувати курс, так і спрямовувати його в той чи інший бік шляхом валютних інтервенцій або свого мовчання", – вважає фінансовий експерт Євген Невмержицький.

Резервів банку цілком достатньо, запевняють аналітики, щоб вгамувати стрибки валюти. Оскільки від нестабільності курсу втрачають суб’єкти підприємницької діяльності, ті, хто займається реальним бізнесом, як експортери, так і імпортери, втрачає вся економіка країни.

Українцям масово приходять платіжки на сплату податку за нерухомість

Щоправда, нинішній стрибок долара – дитячі забавки порівняно з чорним січнем 2015 року. Гострий дефіцит валюти, черги в обмінниках та 32 гривні за долар – усе це українці згадують, немов страшний сон.

От тільки нині є один факт, який експерти-фінансисти раніше не спостерігали. Зазвичай, кажуть вони, стрибки курсу долара фіксували у січні-лютому, тоді ж як серпень традиційно вважався спокійним місяцем.

Пересічні громадяни переконані, що це спекуляція, оскільки не бачать жодних об’єктивних передумов здорожчання, та вже з острахом спостерігають за маловідомими фінансовими графіками.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше