Чого українцям чекати від здорожчання долара?

Спецкор
Поделиться в социальных сетях:

Мінфін і НБУ набрали в рот води, а експерти заявляють про новий оберт здорожчання, який викликаний, радше, штучною маніпуляцією ринком, аніж якимись суто економічними чинниками.

В Україні знову подорожчав долар. На багатьох обмінниках столиці курс "зеленого" додав у вартості гривню, подекуди навіть більше, і не припиняє рости. Мінфін і НБУ мовчать – і на запит ЗМІ, і на сайті фінансової установи жодного слова про те, що відбувається ринку.

Фінансові експерти з подивом дивляться на нові цінники обмінників, бо вважають, що для нинішнього підвищення курсу долара немає жодної підстави.

"Регулятор, тобто центральний банк, має всі важелі впливу на курс, і він може як стабілізувати курс, так і спрямовувати його в той чи інший бік шляхом валютних інтервенцій або свого мовчання", – вважає фінансовий експерт Євген Невмержицький.

Резервів банку цілком достатньо, запевняють аналітики, щоб вгамувати стрибки валюти. Оскільки від нестабільності курсу втрачають суб’єкти підприємницької діяльності, ті, хто займається реальним бізнесом, як експортери, так і імпортери, втрачає вся економіка країни.

Українцям масово приходять платіжки на сплату податку за нерухомість

Щоправда, нинішній стрибок долара – дитячі забавки порівняно з чорним січнем 2015 року. Гострий дефіцит валюти, черги в обмінниках та 32 гривні за долар – усе це українці згадують, немов страшний сон.

От тільки нині є один факт, який експерти-фінансисти раніше не спостерігали. Зазвичай, кажуть вони, стрибки курсу долара фіксували у січні-лютому, тоді ж як серпень традиційно вважався спокійним місяцем.

Пересічні громадяни переконані, що це спекуляція, оскільки не бачать жодних об’єктивних передумов здорожчання, та вже з острахом спостерігають за маловідомими фінансовими графіками.

Більше новин з понеділка по п'ятницю о 18:15 у програмі Спецкор на 2+2. Поделиться в социальных сетях:

Последние новости

Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?
Уникальность генетического кода: что отличает украинцев от других народов?

На этот вопрос дает ответ исследование, проведенное группой ученых из разных уголков мира…

Золотая эпоха пгт Олыка на Волыни: когда-то поселок по размерам, торговле и науке не уступал Киеву
«Затерянный мир» расскажет, как кибервойска держат цифровую безопасность Украины
От Киевской Руси до современных боевых действий: как река Ирпень снова стала защитной линией Киева?
Восстанавливает осязание людей с ампутированными конечностями: как работает инновационный протез с датчиком температуры?
«Жители элитной рублевки остались без отопления»: фейки рф о «замерзающей Европе» стали реальностью для россиян?
Узнать больше