Одразу після Жовтневого перевороту більшовики почали активно…
Ми звикли думати, що сучасна російська пропаганда використовує методи радянського союзу, який той свого часу, як вважалося, запозичив їх у нацистів. Але це далеко не так, скоріше навіть навпаки!
«Нацистська пропаганда вчилася в радянської. Все, що реалізовував та проговорював рупор нацистського режиму Геббельс, він вивчив, відвідуючи СРСР. – каже заступник директора з наукової роботи Юлія Ліпська. – Радянський Союз від перших хвилин свого існування неймовірну кількість часу, зусиль та ресурсів приділяв саме пропаганді, бо на цих двох китах – пропаганда і зброя – тримався по суті весь режим».
Одразу після Жовтневого перевороту більшовики почали активно впроваджувати пропаганду, маючи на своєму боці ресурси та сили.
«Ленін починає втілювати пропаганду не тільки в декрети, які розсилаються мільйонними накладами, де постійно йшла якась брехня, але яка подобається людям. Наприклад, одна пропаганда для деревень, інша для міст, третя для військових, четверта — для зовнішнього світу», - розповів Олександр Алфьоров, кандидат історичних наук, який з початком російського вторгнення добровільно вступив до лави ЗСУ і нині є начальником групи управління 3-ої окремої штурмової бригади.
Ці різновиди пропаганди, зокрема, показались дуже ефективними у мобілізації населення та контролі над думкою. І, хоча радянська пропаганда не безпосередньо навчала нацистських ідеологів, вона створила певний шаблон, який був згодом використаний у нацистській пропаганді.
Більше подробиць – у проєкті «Під маскою пропаганди» просто зараз:
Читай також: