Розкрито схеми дезінформації: як кремль маніпулює інформацією про українських біженців?

Обережно! Фейк
Розкрито схеми дезінформації: як кремль маніпулює інформацією про українських біженців?
Поширити в соціальних мережах:

Ми живемо у світі, де інформація стає зброєю…

Кремль веде війну не лише на полі бою в Україні, але й у сфері інформації, намагаючись спотворити картину подій та викликати розкол серед міжнародної спільноти. Не зважаючи на широку підтримку, яку Україна отримує від світу, російська пропаганда намагається поширити фейки та змінити глобальну думку про українців.

За словами експертів, кремль використовує різні канали для своїх інформаційних атак, спрямованих як на внутрішню аудиторію, так і на закордонні цілі. Однією із цілеспрямованих кампаній проти України є поширення фейків про ненависть до українських біженців за кордоном. На думку кремля, це має призвести до того, що мешканці Європи і західних країн вимагатимуть припинення підтримки України від керівників своїх країн. І така кампанія триває з першого дня повномасштабного російського вторгнення.

«Після повномасштабного вторгнення росії багато українців виїхало за кордон і рф цим користується. Вже в березні 22-го року країна-терорист випустила на своїх платформах текст, який називався «Цивилизованный запад еще вздрогнет, познакомившись с беженцами из Украины». Після цього, інше пропагандистське джерело рф передрукувала цей текст, замінивши слово «біженці» на «бєшенци». Цей маленький неологізм зазнав зміни і негативного ставлення вже до українців, які виїхали за кордон. Насправді, якщо підрахувати, то Рунет і на російськомовному сегменті соціальних мереж було опубліковано більше дев’яти з половиною тисяч публікацій з використання цього слова «беєшенци», - розповіла експертка Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Вікторія Мерлич.

Більше подробиць – у проєкті «Обережно! Фейк» просто зараз:

Дивись прем’єрні випуски проєкту «Обережно! Фейк» в ефірі 2+2 щопонеділка о 18:00!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше