Міф про мову: росія йшла в Україну «захищати» російську мову, а натомість знищила її

Обережно! Фейк
Міф про мову: росія йшла в Україну «захищати» російську мову, а натомість знищила її
Поширити в соціальних мережах:

Сьогодні лише 3% українців підтримує статус російської мови як другої офіційної…

У 2014 році, коли почалася війна на сході України, росія обґрунтовувала свої військові дії як захист російськомовного населення. Проте, останні дані свідчать про те, що цей міф розсипався, як картковий будиночок і відкрив несподівану реальність.

За статистикою, оприлюдненою Київським міжнародним Інститутом соціології, лише 3% громадян України підтримують статус російської мови як другої офіційної. І це не дивно, оскільки з початком вторгнення рф українці масово почали переходити на українську мову, навіть ті, хто лише декілька років тому розмовляв російською.

За десятиліття, з 2012 по 2022 рік, кількість тих, хто вважає українську мову рідною, зросла з 57% до 76%, тоді як ті, хто вважає російську мову рідною, зменшився з 42% до 20%. І вже у лютому 2024 року більшість жителів півдня України (54%) виступили за повне усунення російської мови з офіційного спілкування.

За даними Міністерства освіти, кількість російськомовних шкіл в Україні зменшилася втричі з 2014 по 2019 рік.

«За статистикою минулого року, на Донбасіі російськомовних шкіл залишилося небагато – по п'ять на Донеччині та Луганщині. А найбільше російськомовних шкіл в Україні було в Харківській області – 66. У Запорізькій та Одеській майже вполовину менше – 35 і 34 відповідно. Четвірку лідерів російськомовного навчання замикала Дніпропетровська область із 31-ю школою. У Києві ж російськомовних шкіл було стільки ж, скільки у Львові – по чотири. А, приблизно, у половині районів України вже на минулий рік шкіл із викладанням російською мовою не залишилося», - розповіла експертка Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Вікторія Мерлич.

Іншими словами, міф про те, що російської мови українців позбавляють, не витримує перевірки на практиці. Вражаючою є і рішучість українців перейти на українську мову, щоб не мати нічого спільного з ворогом. Це свідчить не лише про зміну мовного преферансу, але і про те, що національна самосвідомість громадян України зросла, а з нею і бажання віддати перевагу своїй рідній мові.

Більше про це – у проєкті «Обережно! Фейк» просто зараз:

Дивись прем’єрні випуски проєкту «Обережно! Фейк» в ефірі 2+2 щопонеділка о 20:00!

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
НАСА під прицілом: прихильники «пласкої Землі» вважають космічну агенцію «шахраями»
Київстар ТБ презентує: усі фільми про Джеймса Бонда в українській озвучці!
6-річна міжпланетна подорож, яка триває досі: запущена в космос Tesla має 22% шансів вдаритися об Землю
Читати більше