Звільнення Харківщини: як все відбувалося, та як зараз тримають оборону?

Звільнення Харківщини: як все відбувалося, та як зараз тримають оборону?
Поширити в соціальних мережах:

Українські захисники поступово виганяють ворога з української землі…

Українські захисники поступово виганяють ворога з української землі. Але на усіх напрямках ворог не полишає спроб знайти прогалини в обороні. Наші хлопці не лише міцно її тримають, а й поступово звільнюють захоплені території. Наприклад, на Харківщині.

«З останнього, ми звільнили С*** (назва населеного пункту прихована через міркування безпеки). Це був штурм. Тобто, вони, напевно, не очікували, що буде так раптово сплановано все. Наш напад був доволі інтенсивний. Ми швидко заїхали, була підтримка танків, інтенсивна артилерійська підтримка. І тому швидко ми увірвались туди. І потім вони, звісно, нам відповіли вогнем артилерії досить щільним. Але ми втримались. Тепер це все наше», — розповів нацгвардієць з позивним «Католик».

а

Тепер захисники укріплюють свої позиції. Вони розповідають, що артилерійські дуелі вийшли на перший план, проте ворогові це не допомагає.

«Я б сказав, що артилерії у них багато. Але допоки не можна сказати, що вона точна. На ту кількість БК, що вони відстрілюють, вони влучають досить мало. Вони можуть півдня гатити кудись в поле, по лісах, лісопосадках. Може проблеми якісь з корегуванням», — міркує гвардієць.

ак

Харизматичний і водночас дуже спокійний та виважений «Католик» тримається з природним аристократизмом. Він — освічена людина, має хист до філософії та мистецтва декорування. Водночас це добре навчений, бувалий воїн, який кров’ю та потом здобував свій бойовий досвід в АТО/ООС:

«Я з 2014-го по 2020-й рік служив у різноманітних добровольчих підрозділах МВС, а потім пішов на контракті в ЗСУ. Воював у Широкиному, Зайцевому, Гранітному, Новозванівці — це вже останнє перед пораненням. З 46-м батальйоном провоював, із «Донбасом»[ЗСУ]. По мобілізації прийшов ще 23-го лютого, до війни (широкомасштабного вторгнення), бо я в оперативному резерві. Сказали: «Очікуйте, у п’ятницю все буде!» А виявилось, що не у п’ятницю, а раніше. Але баул вже був зібраний, прийшов, сказали, що тут дають зброю, у гвардії».

вп

Бойовий дух та готовність «Католика» виконувати бойові задачі підтримує віра в те, що доля України — неодмінно перемогти у цій війні.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Від перших клубів до Ліги чемпіонів: як Україна увійшла до футбольної історії?
Дивовижна, дика та небезпечна: «Загублений світ» розкаже про неймовірну природу Канади
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?

Нові аналізи показують, що деякі могли бути навіть меншими за 106 см…

Середньовічна загадка Черкас: коли насправді було засноване місто, і чому археологи заперечують офіційну дату?
Перший політ людини в небі: як двоє французів у 1783 році на повітряній кулі поклали початок ери авіації?
Чому іноземні студенти залишаються в Україні навіть у часи війни: історія еквадорця Хуана Каїси
Чому іноземні студенти залишаються в Україні навіть у часи війни: історія еквадорця Хуана Каїси

Він разом із братом зустріли початок повномасштабного вторгнення в Києві…

Читати більше