Знайдені в Туреччині загадкові доісторичні руїни можуть бути залишками Ноєвого ковчегу з біблійних описів

Знайдені в Туреччині загадкові доісторичні руїни можуть бути залишками Ноєвого ковчегу з біблійних описів
Поширити в соціальних мережах:

Знахідка датується 5500-3000 роками до н.е. …

З давніх часів історія Ноєвого ковчега та потопу, свідком якого він став, викликали неабияку цікавість і дискусії. Останнім часом ця тема стала ще актуальнішою завдяки новим дослідженням руїн, які, як стверджують, можуть бути пов'язані з Ноєвим ковчегом.

Руїни, розташовані між селами Тельчекер і Узенгілі в районі Догубаязит в Агрі, Туреччина, привертають увагу не лише місцевих жителів, але і науковців і туристів з усього світу. Вперше вони були виявлені капітаном Ілханом Дурупінаром у 1959 році, і з того часу розпочалися дебати про їхнє походження та значення.

Як пише видання Arkeonews, згідно з останніми дослідженнями, які проводяться командою вчених, діяльність людини в регіоні дійсно відбувалася з періоду між 5500 і 3000 роками до нашої ери. Ці дослідження базуються на аналізі гірських порід і ґрунту, взятих з місця розташування руїн.

Професор Фарука Каю з Університету Аґрі Ібрагіма Чечена зазначив, що результати досліджень вказують на присутність людини в цьому регіоні протягом цього часового проміжку, але не можуть однозначно підтвердити наявність Ноєвого ковчега:

«З датуванням неможливо сказати, що корабель тут. Щоб це встановити, необхідні масштабні дослідження».

Ця новина стала можливою завдяки співпраці між різними університетами, зокрема Університетом Аґрі Ібрагіма Чечена, Стамбульським технічним університетом та Університетом Ендрю. Вони створили дослідницьку групу «Гора Арарат і Ноєвий ковчег», яка спеціалізується на геофізиці, хімії та геоархеології, і провела своє перше дослідження в регіоні в грудні минулого року.

Зразки гірських порід і ґрунту, зібрані під час досліджень, були вивчені в лабораторіях Стамбульського технічного університету. За першими результатами лабораторних досліджень, зразки визначили як вік від 3500 до 5000 років.

Важливою подробицею є те, що за датуванням приблизно 5000 років тому відбулася подія потопу, яку згадує Священна Біблія. Таким чином, результати досліджень підтверджують, що людська діяльність була присутня в цьому регіоні у вказаний період.

Ці нові дослідження руїн принесли більше світла у питанні Ноєвого ковчега та події потопу. Незважаючи на те, що це лише перші кроки, вони відкривають двері для подальших досліджень та розкриття цієї давньої таємниці. Науковці сподіваються, що майбутні дослідження допоможуть визначити, чи можуть ці руїни дійсно бути свідченням про існування Ноєвого ковчега, і розширити нашу розуміння давньої історії.

Читай також:

Фото: DHA

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше