Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Розсекречені супутникові фото періоду Холодної війни показали 300 раніше невідомих фортів Римської імперії

Розсекречені супутникові фото періоду Холодної війни показали 300 раніше невідомих фортів Римської імперії
Поширити в соціальних мережах:

Археологи визначили, що багато з цих археологічних залишків зникли внаслідок…

Історичні дані ніколи не бувають закінченими, і нові дослідження можуть кардинально змінити наше розуміння минулого. Опубліковане дослідження в журналі «Antiquity» розкриває вражаючі деталі про римську імперію, завдяки використанню супутникових зображень, розсекречених після холодної війни.

Як пише видання Iflscience, всесвітньо відомий священик і археолог, отець Антуан Пуйдбард, провів одне з перших у світі повітряних археологічних досліджень у 1920-х роках, яке призвело до виявлення 116 римських фортів в Сирії та Іраку. Ці форти служили захистом східного кордону Римської імперії від можливих загроз з арабського світу та Персії.

Проте нове дослідження, проведене командою з Дартмутського коледжу, використовуючи супутникові зображення з 20-го століття, розсекречені після закінчення холодної війни, виявило ще більше римських фортів, яких раніше не було задокументовано. Загалом, було ідентифіковано 396 нових фортів римської доби в сирійському степу.

апвап

Археологи визначили, що багато з цих археологічних залишків зникли внаслідок інтенсивного сільського господарства та урбанізації протягом останнього століття. Таким чином, знайдені форти стали важливими свідченнями про римську присутність в цьому регіоні.

Що особливо цікаво, ці форти були розкидані зі сходу на захід, що вказує на те, що вони могли не бути частиною посиленого кордону Римської імперії, як раніше вважалося. Дослідники припускають, що ця мережа фортів могла служити для забезпечення безпечного руху військ та торгових караванів між східними провінціями та неримською територією.

Ці відкриття мають серйозні наслідки для нашого розуміння римської історії. Вони показують, що східні кордони імперії не були такими чіткими, як раніше вважалося, і наголошують на економічній та торговельній важливості цього регіону.

Читай також:

Фото: оригінальне фото отця Антуана Пуйдебарда; Касана та інші, Античність

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше