Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Знахідка, яка здивувала археологів унікальністю: в Казахстані виявили 3800-річну загадкову шестикутну піраміду

Знахідка, яка здивувала археологів унікальністю: в Казахстані виявили 3800-річну загадкову шестикутну піраміду
Поширити в соціальних мережах:

Що робить цю піраміду ще більш вражаючою, так це те, що вона відрізняється…

Казахстанські археологи виявили надзвичайно цікаву 3800-річну структуру. Як пише видання Livescience, за формою вона схожа на лабіринт, але з цікавими деталями.

Ця загадкова шестикутна піраміда, яка розташована в Східному Казахстані, на перший погляд, відзначається своєю неймовірною унікальністю. За словами Улана Уміткалієва, керівника відділу археології та етнології Євразійського національного університету, ця піраміда відрізняється від будь-яких інших структур, знайдених раніше в євразійському степу. Уміткалієв розповідає, що кожен кут шестикутної споруди має мегаліти вагою до однієї тонни, зовнішні стіни утворюють шестикутник, а внутрішні нагадують лабіринт, який веде до центральної могили.

іа

Що робить цю піраміду ще більш вражаючою, так це те, що вона відрізняється від єгипетських пірамід, які стали символами стародавнього світу. Шестикутна піраміда у Казахстані є набагато меншою за своїх єгипетських соратників і має висоту всього близько трьох метрів. Важливою деталлю є те, що дослідники поки не можуть сказати, чи був колись над пірамідою дах чи вона була відкритою.

Петрогліфи або наскальні зображення, які прикрашають зовнішні стіни піраміди, також роблять цю знахідку дуже цікавою. Серед зображень є верблюди і безліч коней, що свідчить про особливу роль цих тварин у культурі та господарстві населення регіону бронзового віку.

Радіовуглецеве датування залишків піраміди вказує на те, що ця споруда була побудована приблизно у 19 столітті до нашої ери. Хоча подібні пам'ятники існують і в інших частинах Казахстану, зокрема в Центральному Казахстані, вони все одно залишаються досить рідкісними.

апв

Нині археологи продовжують розкопки на цьому місці та аналізують знайдені артефакти, включаючи кераміку, золоті сережки і інші прикраси. Однак питання про наявність людських останків залишається невирішеним.

Карен Рубінсон, науковий співробітник Інституту вивчення стародавнього світу Нью-Йоркського університету, вказує на необхідність опублікувати наукові записи та фотографії артефактів і петрогліфів, щоб інші вчені могли поділитися своїми думками та аналізами щодо цієї унікальної знахідки.

Знахідка цієї шестикутної піраміди в Казахстані викликає новий хвильовий інтерес до стародавніх цивілізацій і загадкових археологічних об'єктів, що збереглися в регіоні. Детальні дослідження та аналізи, які відбудуться в найближчому майбутньому, можуть розкрити нові факти і відповіді на питання про минуле цього загадкового об'єкта бронзового віку.

Читай також:

Фото: Улан Уміткалієв

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
На телеканалі 2+2 – прем’єра документального проєкту «Гострі ножі. Бородянка»
На телеканалі 2+2 – прем’єра документального проєкту «Гострі ножі. Бородянка»

Про мешканців, які стали на захист міста і практично голіруч чинили опір окупантам…

Вагітна виконувала бойові завдання: неймовірна історія української бізнес-леді, яка стала cнайперкою
Вагітна виконувала бойові завдання: неймовірна історія української бізнес-леді, яка стала cнайперкою

Життя тендітної берегині сімейного вогнища змінилося з початком російського вторгнення…

Читати більше