«Живі консерви» кам'яного віку: 50 000-річний панцир черепахи розповів про харчові звички наших предків

«Живі консерви» кам'яного віку: 50 000-річний панцир черепахи розповів про харчові звички наших предків
Поширити в соціальних мережах:

Ця знахідка стала справжньою сенсацією…

Поблизу Магдебурга, в долині середньої Ельби, археологи знайшли унікальні артефакти. В гравійній ямі Барлебен-Адамзеє виявлено фрагменти панцира черепах, вік яких становить від 42 000 до 50 000 років, повідомляє портал Служби наукової інформації (idw). Це відкриття дає новий погляд на харчові звички наших предків.

Численні гравійні кар'єри в цьому регіоні вже давно стали джерелом цінних археологічних знахідок. Вони охоплюють період від середнього плейстоцену до сучасності. Глибокі зондування дозволили виявити багато цікавих артефактів, зокрема крем'яні знаряддя.

Однак фрагменти панцира черепахи стали справжньою сенсацією. Вони належать до європейської ставкової черепахи (Emys orbicularis). Радіовуглецевий аналіз показав, що вони жили тут під час Вейхсельського льодовикового періоду. Цей факт є несподіванкою, адже для розвитку ембріонів черепах потрібна температура понад 18-20 градусів за Цельсієм.

Вчені припускають, що ці черепахи могли бути принесені людьми. Це могло статися тому, що черепахи були легкими для транспортування запасами їжі. У давні часи черепахи могли служити своєрідними «живими консервними банками». Їх легко переносити, і вони забезпечували свіжим м'ясом навіть під час невдалого полювання.

Ця знахідка змушує переглянути уявлення про харчові стратегії людей кам'яного віку. Відомо, що етнографічні та історичні дані свідчать про використання черепах у подорожах як провіант. Таким чином, неандертальці або ранні сучасні люди могли транспортувати черепах до північних регіонів Європи.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше