Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври

Загублений світ
Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври
Поширити в соціальних мережах:

Науковці встановили, що рештки належать брахиозавру…

На Землі є багато місць, де знаходять рештки динозаврів. Україна, до певного часу, не входила до переліку тих країн, яка б була багата на кістки цих стародавніх ящурів. Тому уявіть здивування науковців і дослідників, коли на в Кременчуці знайшли майже повний скелет динозавра.

Сталося це декілька років тому, коли у Чкаловському каньйоні навесні почав танути сніг, а бурхливі потоки води вимили верхній шар порід. Через це утворилася величезна порожнина, схожа на печеру, в якій місцеві жителі випадково побачили величезний скелет невідомої тварини.

Науковці встановили, що рештки належать брахиозавру, наймасивнішому з відомих науці доісторичних ящурів. Але найбільше дослідників вразило інше – поруч із кістками лежали його яйця. Рештки скам’яніли так, що в них дуже добре збереглися обриси дитинчат, а в одному навіть видно добре збережений зародок. За висновками вчених, це може свідчити, що це була самка, яка охороняла своє гніздо.

Мало того, що ця знахідка підтвердила, що колись в Україні таки існували динозаври, так вона ще й шокувала весь світ! За словами наукового співробітника обласного центру археології В’ячеслава Шерстюкова, окремі скам’янілі кістки знаходять часто, але щоб майже цілий скелет, та ще й у наших широтах – це вже сенсація.

Але є ще дещо цікаве – вік цих яєць лише 4 тисячі років. Тобто, під час льодовикового періоду цій істоті якимось чином вдалося врятуватися. То можливо вона така не одна? Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше