Жахливі ритуали в Європі епохи неоліту: жінок зв’язували та ховали заживо

Жахливі ритуали в Європі епохи неоліту: жінок зв’язували та ховали заживо
Поширити в соціальних мережах:

До такого висновку дійшли дослідники…

Нове дослідження виявило жахливу практику жертвоприношень в епоху неоліту, яка може розкрити таємниці релігійних та культурних обрядів того часу, пише видання livescience.

Дослідження, опубліковане в журналі Science Advances, зазначає, що жінок епохи неоліту в Європі могли зв'язувати та ховати заживо під час ритуальних жертвоприношень. Це стало відомо завдяки виявленню більше десятка таких вбивства за понад 2000 років.

Понад 20 років тому в Сен-Поль-Труа-Шато поблизу Авіньйона, на півдні Франції була виявлена гробниця, яка лягла в основу дослідження. Вона імітує силос або яму, де зберігалося зерно, і в ній знайшли рештки трьох жінок, які були поховані там близько 5500 років тому.

Метод вбивства, відомий як «incaprettamento», полягав у прив'язуванні шиї жертв до зігнутих за спиною ніг, щоб вони задушили самі себе.

Головний автор дослідження, біологічний антрополог Ерік Крубезі розповів, що гробниця в Сен-Поль-Труа-Шато, де були знайдені рештки трьох жінок, свідчить про використання цього методу. Ретельне обстеження скелетів та їхнього положення дозволило припустити, що жертви були навмисно вбиті, а не померли природною смертю, як вважалося раніше.

Це відкриття розкриває нові аспекти неолітичної культури та релігійних обрядів, зокрема зв'язок між сільським господарством та ритуалами. Дерев'яна конструкція над гробницею та знахідка каменів для розмелювання зерна свідчать про сільськогосподарський символізм цього місця.

Дослідження також виявило, що практика «incaprettamento» була поширеною в більшій частині неолітичної Європи, з доказами насильства від Чехії до Іспанії. Це викликає питання про те, чому саме цей метод вбивства був обраний для жертвоприношень.

Висновки дослідження ставлять під сумнів попередні теорії про неолітичну культуру та показують, що релігійні практики можуть бути більш складними та жорстокими, ніж раніше вважалося.

Читай також:

Фото: Ludes та ін., Sci. Adv. 10, eadl3374 (2024)

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Росія боїться зеленої енергетики Данії: шпигунський скандал за участю дипломатів рф
«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
НАСА під прицілом: прихильники «пласкої Землі» вважають космічну агенцію «шахраями»
Київстар ТБ презентує: усі фільми про Джеймса Бонда в українській озвучці!
Читати більше