Заклинання та мумії: вражаюче відкриття – археологи розкопали унікальний папірус з єгипетської «Книги мертвих»

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Туна-ель-Гебель служив останнім місцем спочинку для видатних осіб періоду Нового царства…

У некрополі Туна-ель-Гебель в Єгипті археологи знайшли довгий сувій папірусу, який містить уривки з легендарної «Книги мертвих», разом з муміфікованими тілами стародавніх жителів кладовища. Розкопки, які тривають вже протягом певного часу, відкрили вражаючу знахідку, яка розкриває ще більше таємниць давнього Єгипту, пише видання iflscience. 

Некрополь Туна-ель-Гебель служив останнім місцем спочинку для видатних посадових осіб і священиків періоду Нового царства, яке існувало між 16 і 11 століттями до нашої ери. Тут були знайдені сотні археологічних знахідок: амулети, прикраси та мумії. Включаючи мумію «міс Джагуті», яка мала титул «наглядача за биками храму Амона», і музиканта на ім'я «місіс Нані». Гравюри на інших трунах вказували на те, що одна з них належала «місіс Та-де-Іса», доньці «Ерет Хару», верховного жерця божества Джегуті.

іаі

Найбільш вражаюче відкриття стосувалося сувою папірусу, довжина якого становить від 13 до 15 метрів. Незважаючи на те, що деталей щодо вмісту папірусу не надано, ця знахідка стає ключовою для розуміння стародавньої єгипетської релігійної та духовної практики.

Єгипетська «Книга мертвих», хоч і має популярну назву «книга», насправді є збіркою заклинань та текстів, які призначалися для допомоги душам померлих у підземному світі. Відсутність чіткої структури в цих текстах дозволяла їх комбінувати різними способами та розміщувати поруч із трупами. До цього часу ніяка гробниця з повною колекцією розділів «Книги мертвих» не була знайдена.

Заклинання в «Книзі мертвих» були призначені для озброєння померлих душ фразами, які допомагали їм подолати різних істот, що перешкоджали їм у подорожі до Осіріса, бога загробного світу. Цей відкритий папірус може містити деякі з цих заклинань та розділів, але поки що немає підтвердження щодо їхнього конкретного змісту.

Читай також:

Фото: Міністерство туризму та старожитностей Єгипту

Поширити в соціальних мережах: