Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Вони роблять нас людьми: ТОП-4 цікавих факти про брови, про які ми не знали

Вони роблять нас людьми: ТОП-4 цікавих факти про брови, про які ми не знали
Поширити в соціальних мережах:

Найцікавіша функція брів полягає в їхньому використанні для…

Чи багато людей на Землі замислюються, навіщо природа наділили нас бровами? Скоріш за все, що ні. Проте, ці дві смужки волосся, які розташовані на нижній частині лоба, виконують набагато важливіші функції, ніж може здатися на перший погляд, пише видання Iflscience.

Брови та їх функції

Перш за все, брови виконують функцію захисту очей – вони запобігають потраплянню туди поту та пилу, що може погіршити зір і створити дискомфорт. Ця природна бар'єрна функція брів надзвичайно корисна, особливо в жарких умовах.

Але, можливо, найцікавіша функція брів полягає в їхньому використанні для невербальної комунікації. Брови можуть виражати різні емоції, такі як здивування, флірт, гнів, смуток, недовіра та інші. І це надзвичайно важливими для розуміння емоцій і намірів інших людей.

Підняті брови, наприклад, часто вказують на здивування. Це пов'язано з тим, що під час першого шоку наші очі широко відкриваються, намагаючись охопити якнайбільше довколишнього середовища, що змушує брови підніматися.

Брови також виражають й інші емоції та стани розуму. Наприклад, підняті брови можуть вказувати на інтерес або флірт, в той час як знижені брови можуть вказувати на гнів або смуток.

Культурні відмінності у використанні брів

Існують певні різниці в тому, як різні культури використовують брови для виразу обличчя. Дослідження показали, що різні культури мають різні підходи до цього. Наприклад, китайські учасники дослідження можуть більше покладатися на очі для виразу обличчя, в той час як «західні кавказці» можуть акцентувати увагу на бровах та роті. Це свідчить про те, що вирази брів навіть можуть мати свої культурні варіації.

Брови та розпізнавання обличчя

Окрім виразів емоцій, брови виконують важливу роль у розпізнаванні обличчя. Ця навичка може бути життєво важливою.  Дослідження показали, що відсутність брів на відомих обличчях призводить до значних порушень у розпізнаванні. Це доводить, що брови мають таку саму важливу роль, як і очі у розпізнаванні обличчя.

Еволюція брів та їх роль у становленні Homo sapiens

На відміну від наших вимерлих родичів, таких як Homo heidelbergensis, Homo sapiens мають гладке чоло з більш помітними та волохатими бровами. Вони можуть рухатися у більшому діапазоні, дозволяючи нам виразніше передавати свої емоції.

Це свідчить про те, що наші витончені брови були важливим чинником у нашій еволюції та сприяли розвитку наших комунікативних навичок. Вони стали маяками соціальної інформації та сприяли створенню складних соціальних мереж.

Таким чином, брови – не просто прикраса обличчя, але і ключова складова нашого спілкування та спільноти. Вони надають голос нашим емоціям і допомагають нам розуміти інших людей, що робить їх набагато важливішими, ніж може здатися на перший погляд. Тобто, брови – один із факторів, який робить людину людиною.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше