Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Загадкові пози та фаза «швидкого сну»: як сплять жирафи?

Загадкові пози та фаза «швидкого сну»: як сплять жирафи?
Поширити в соціальних мережах:

Їхні довгі шиї не роблять цей природній процес легким…

Жирафи – величезні тварини, висота яких досягає 4,8-5,5 метрів. Їхні довгі шиї здебільшого не роблять відпочинок легким завданням. Але як ці красені сплять? Журналісти Іflscience поспілкувалося із доглядачами жирафів у ZSL London Zoo і дізнались багато цікавого.

Як пише видання, виявляється, жирафи майже завжди сплять стоячи, що стає їхнім захисним механізмом від хижаків. Таке положення дозволяє їм залишатися насторожі, коли вони потребують хвилини відпочинку. Однак є стадії сну, коли спати стоячи стає неможливо, і вони змушені приймати деякі кумедні пози, щоб впоратися зі своєю надзвичайно довгою шиєю.

«Жирафи взагалі мало сплять, близько 4 годин за добу, — сказала доглядачка жирафів у ZSL London Zoo Бекка Кіф. – Цей сон відбувається дуже короткими спалахами тривалістю близько п’яти хвилин. Це пояснюється тим, що жирафи – здобич, і якщо вони сплять протягом тривалого часу, то ризикують стати легкою здобиччю для хижаків».

Навіть у сплячому стані, жирафи можуть приймати дивні пози. Коли вони входять у фазу швидкого сну (REM), що триває лише хвилину, їхні голови іноді лежать на спині або падають набік, утворюючи незвичайну «S»-подібну форму на їхніх довгих шиях.

Таким чином, жирафи мають влаштовані для спання «подушки» – це їхні власні задні кінцівки. Вони використовують ці подушки, щоб підтримувати голову на одному місці, коли вони занурюються у фазу швидкого сну. Цей вид сну є важливим для зміцнення спогадів і навчання, особливо для молодих жирафів.

З такою величезною довжиною шиї підйом з землі вимагає великих зусиль, тому сон на підлозі обмежується лише однією фазою сну. Припускають, що їхня довга шия була еволюційним пристосуванням, яке допомагало їм дотягуватися до листя на вищих гілках.

Навіть у давні часи, існував вимерлий вид жираф, що називався Discokeryx xiezhi, який, можливо, бився використовуючи свою голову як таран. Це спричинило еволюційний тиск на створення ще довшої шиї. Сьогодні жирафи можуть продемонструвати свою силу у химерних битвах, махаючи головами один на одного, щоб змагатися за самку.

Отже, сон жирафів є цікавим аспектом їхньої поведінки, і дослідники продовжують досліджувати його особливості. Незважаючи на всі виклики, пов'язані зі спанням на такій довгій шиї, ці милосердні гіганти знають, як забезпечити собі відпочинок та залишатися готовими до будь-яких викликів африканського середовища.

Читайте також:

Фото: pexels

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальні рештки та кривавий водоспад: топ-7 феноменів Антарктиди, які не зустрічаються більше ніде у світі
Рятуючи спадщину: бібліотекарка з Донеччини відкрила у Черкасах куточок для читання з українською літературою
Берлінський стиліст щодня з 24 лютого робить ліфто-луки на підтримку України – фото миттєво залітають в тренди
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені

Цей вірус здатен інфікувати бактерії…

Інноваційні методи лікування: як стовбурові клітини прискорюють одужання поранених українських бійців?
П’ять золотих злитків вагою більше 5 кг знайшов британський колекціонер у бензобаку старого радянського танка
Читати більше