Загадкові пози та фаза «швидкого сну»: як сплять жирафи?

Загадкові пози та фаза «швидкого сну»: як сплять жирафи?
Поширити в соціальних мережах:

Їхні довгі шиї не роблять цей природній процес легким…

Жирафи – величезні тварини, висота яких досягає 4,8-5,5 метрів. Їхні довгі шиї здебільшого не роблять відпочинок легким завданням. Але як ці красені сплять? Журналісти Іflscience поспілкувалося із доглядачами жирафів у ZSL London Zoo і дізнались багато цікавого.

Як пише видання, виявляється, жирафи майже завжди сплять стоячи, що стає їхнім захисним механізмом від хижаків. Таке положення дозволяє їм залишатися насторожі, коли вони потребують хвилини відпочинку. Однак є стадії сну, коли спати стоячи стає неможливо, і вони змушені приймати деякі кумедні пози, щоб впоратися зі своєю надзвичайно довгою шиєю.

«Жирафи взагалі мало сплять, близько 4 годин за добу, — сказала доглядачка жирафів у ZSL London Zoo Бекка Кіф. – Цей сон відбувається дуже короткими спалахами тривалістю близько п’яти хвилин. Це пояснюється тим, що жирафи – здобич, і якщо вони сплять протягом тривалого часу, то ризикують стати легкою здобиччю для хижаків».

Навіть у сплячому стані, жирафи можуть приймати дивні пози. Коли вони входять у фазу швидкого сну (REM), що триває лише хвилину, їхні голови іноді лежать на спині або падають набік, утворюючи незвичайну «S»-подібну форму на їхніх довгих шиях.

Таким чином, жирафи мають влаштовані для спання «подушки» – це їхні власні задні кінцівки. Вони використовують ці подушки, щоб підтримувати голову на одному місці, коли вони занурюються у фазу швидкого сну. Цей вид сну є важливим для зміцнення спогадів і навчання, особливо для молодих жирафів.

З такою величезною довжиною шиї підйом з землі вимагає великих зусиль, тому сон на підлозі обмежується лише однією фазою сну. Припускають, що їхня довга шия була еволюційним пристосуванням, яке допомагало їм дотягуватися до листя на вищих гілках.

Навіть у давні часи, існував вимерлий вид жираф, що називався Discokeryx xiezhi, який, можливо, бився використовуючи свою голову як таран. Це спричинило еволюційний тиск на створення ще довшої шиї. Сьогодні жирафи можуть продемонструвати свою силу у химерних битвах, махаючи головами один на одного, щоб змагатися за самку.

Отже, сон жирафів є цікавим аспектом їхньої поведінки, і дослідники продовжують досліджувати його особливості. Незважаючи на всі виклики, пов'язані зі спанням на такій довгій шиї, ці милосердні гіганти знають, як забезпечити собі відпочинок та залишатися готовими до будь-яких викликів африканського середовища.

Читайте також:

Фото: pexels

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Науковці виявили бактерії та гриби, що подорожують на тисячі кілометрів і виживають за межами Землі
Демократичне українське королівство: як проходила трансформація Русі?
Демократичне українське королівство: як проходила трансформація Русі?

Цей період став вирішальним для формування української державності…

Сенсаційні дані НКВС: нацисти отримували технології від прибульців для створення «диво-зброї»?
Сенсаційні дані НКВС: нацисти отримували технології від прибульців для створення «диво-зброї»?

Німецькі військові спеціалісти дійсно досягли неймовірного прогресу…

Стародавня японська математика: знайдено найстарішу таблицю множення, якій 1300 років
Сліпі кобзарі, жінки та монахи в українській розвідці: якими були таємні агенти за часів козацької доби?
Телеканал 2+2 розпочав зйомки комедійного детективу «Найкращий поліцейський»
Телеканал 2+2 розпочав зйомки комедійного детективу «Найкращий поліцейський»

Сучасна історія про двох абсолютно протилежних за характерами та методами роботи копів…

Читати більше