Загадкове зникнення екіпажу судна «Марія Целеста» понад століття тому: нова теорія розвитку подій

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

У грудні 1872 року корабель знайшли дрейфуючий…

Понад століття тому загадкове зникнення екіпажу судна «Марія Целеста» шокувало світ та породило безліч теорій, що намагалися розгадати цю загадку. Нещодавно, завдяки сучасним науковим методам і винаходам, з’явилася нова версія.

Загадка «Марії Целести» залишається однією з найвідоміших нерозв'язаних морських таємниць. Судно було знайдене дрейфуючим у грудні 1872 року британським кораблем «Dei Gratia», неподалік від Азорських островів. 10 членів екіпажу з пасажирами включно безслідно зникли. На човні не було жодних пошкоджень, або ознак боротьби. Проте не було і рятувальної шлюпки, що дає змогу припустити про те, що людей щось змусило сісти в неї і залишити корабель. Але що це могло бути?

Дослідники і експерти висунули кілька теорій: напад піратів, або агресивних морських істот, злочин і навіть самогубство членів екіпажу та пасажирів. Однак автором однієї із найцікавіших та останніх теорій став вчений, доктор Андреа Селла з University College London (UCL) .

Як повідомляється на сайті UCL, він провів експеримент в якому використовуючи газ бутан, імітував витік алкоголю з вантажу судна і спровокував вибух, який був би достатньо потужним, щоб відкрити люки та створити небезпеку для всіх на борту. Тому, як вважає автор теорії, екіпаж «Марії Целести» був вимушений залишити корабель, побоюючись підірватися. Це пояснює, чому судно знайшли покинутим і дрейфуючим без слідів боротьби чи пожежі.

«Це найпереконливіше пояснення з усіх пропонованих. Воно найкраще відповідає фактам і пояснює, чому вони (люди на кораблі) так хотіли зійти з корабля», - каже доктор Селла.

Проте досі залишається загадкою факт безслідного зникнення членів екіпажу та пасажирів. Чи зможемо ми колись про це дізнатися, залишається таємницею.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах: