Це поховання є одним з найбагатших європейської бронзової доби…
У стародавній гробниці бронзової доби, що належить до культури Ель-Аргар, кілька років тому археологи знайшли діадему, яка могла належати королеві. Ця знахідка, виявлена на Піренейському півострові в Іспанії, здивувала дослідників своєю розкішшю та кількістю цінних предметів. Вона відкрила нові горизонти у вивченні ролі жінок у суспільстві Ель-Аргар, яке існувало близько 4000 років тому.
Як пише видання arkeonews, археологічна команда під керівництвом Вісенте Лулла з Автономного університету Барселони припустила, що жінки в цьому суспільстві могли відігравати значно важливішу політичну роль, ніж вважалося раніше. Дослідження гробниці, відомої як Tomb 38, говорять, що вона є одним з найбагатших поховань європейської бронзової доби. Хоча в ній знайшли останки чоловіка і жінки, більшість цінних речей належали саме жінці, що свідчить про її високий соціальний статус.
Tomb 38 була знайдена під підлогою палацової зали, яку, ймовірно, використовували для соціальних зборів або прийняття рішень. Цей факт ще більше підсилює припущення, що жінка з діадемою могла мати значний вплив на політичне життя свого часу.
Знайдені у глеку рештки належали чоловікові віком 35-40 років та жінці віком 25-30 років. Жінка мала деякі вроджені аномалії, але це не знижувало її статусу, про що свідчать знайдені поряд з нею предмети. Серед них були намиста, браслети, шило зі срібною ручкою та посріблені керамічні горщики. Однак головною знахідкою стала діадема зі срібла, яку жінка носила на голові.
Діадема, схожа на інші подібні знахідки XIX століття, мала символічне значення і могла вказувати на приналежність жінки до правлячого класу.
«Ці діадеми є унікальними символами, створеними спеціально для жінок правлячого класу», — зазначила Крістіна Ріуете-Еррада з Автономного університету Барселони.
Важливим залишається питання, чи була ця жінка монархинею, чи лише дружиною правителя. Дослідники схиляються до першого варіанту, вважаючи, що саме жінки панівного класу мали право на носіння діадем, тоді як чоловіків ховали з мечами та кинджалами.
Читай також:
- Пропаганда 18 століття: філософ Вольтер отримував щедрі подарунки від Катерини ІІ за брехню про козаків
- Кістки справжнього хоббіта: вчені дослідили рештки невідомого раніше виду людини з острова Флорес
- 700 кінських сил за $8 мільйонів: світовий шедевр Maybach Exelero може їздити зі швидкістю 351 км/год
Фото: Arqueoecologia Social Mediterrània Research Group, Universitat Autònoma de Barcelona