Бомба сповільненої дії: орбіти Землі перетворюються на звалище сміття, яке загрожує людству

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Європейське космічне агентство (ESA) б'є на сполох

Сміття загрожує зробити орбіти Землі непридатними для використання. Як зазначає livescience, у звіті, оприлюдненому 1 квітня, йдеться про те, що навіть якщо людство миттєво припинить запускати нові об'єкти в космос, кількість існуючого сміття вже достатня для нескінченного ланцюга зіткнень, відомого як «синдром Кесслера».

«Навіть якщо ми не створюватимемо нового космічного сміття, цього буде недостатньо, щоб запобігти безперервній серії зіткнень і осколків», - попереджають експерти ESA.

За оцінками агентства, на орбіті вже обертається понад 1,2 мільйона об'єктів космічного сміття розміром понад 1 см, і понад 50 000 об'єктів розміром понад 10 см. Уявіть собі: навіть невелика горошина, що летить зі швидкістю тисячі кілометрів на годину, може вивести з ладу супутник. А об'єкт розміром з кулак здатний пробити обшивку Міжнародної космічної станції (МКС).

«Будь-що, що перевищує 10 см, може розбити супутник або космічний корабель на частини», - йдеться у звіті.

Ситуація ускладнюється зростанням кількості запусків, особливо великих груп малих супутників. Крім того, не все космічне сміття згорає в атмосфері або падає на Землю. Уламки продовжують стикатися, розбиваючись на ще дрібніші шматки, створюючи небезпечну хмару, що постійно зростає.

Щоб запобігти катастрофі, ESA пропонує радикальні заходи. По-перше, необхідно проектувати супутники так, щоб вони згоряли в атмосфері протягом п'яти років після закінчення терміну служби. По-друге, потрібно активно видаляти вже існуюче сміття. У 2028 році ESA планує запустити місію ClearSpace-1, яка стане першою спробою захопити та видалити непрацюючий супутник з орбіти.

«Настав час очистити космічне сміття, перш ніж орбіти стануть «непридатними для використання», - закликають експерти ESA.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше