Ялиночко, гори, або як не перетворити новорічні свята на трагедію

Ялиночко, гори, або як не перетворити новорічні свята на трагедію
Поширити в соціальних мережах:

Щоб зимові свята запам'яталися лише щасливими моментами, варто звернути особливу увагу на правила пожежної безпеки.

Традиційний символ новорічних свят – прикрашена ялинка, натуральна або штучна. Звичайно, кожна ялина має свої переваги і недоліки.

Запах хвої живої ялинки створює новорічний настрій, однак варто пам'ятати про те, що деревина дуже добре горить. А найбільш пожежонебезпечними є сухі дерева, які простояли протягом тривалого часу.

Штучні дерева купують через їх практичності та приємний зовнішній вигляд, вони не завдають шкоди природі і не викликають алергічних реакцій. Проте, обираючи такі ялинок слід орієнтуватися не стільки на естетику, скільки на якість матеріалів. У багатьох країнах заборонені до продажу дуже дешеві ялинки, виготовлені з полімерних відходів, які можуть виділяти небезпечні для здоров'я токсичні речовини.

Чи штучна ялинка насправді така безпечна, як ми думаємо?

Існують суворі правила щодо матеріалів, з яких виготовляються штучних дерев. Майже всі виробники ялинок вказують на упаковці, що їх продукт безпечний і не підтримує горіння. Пам’ятайте також, що шкода, завдана здоров'ю під час горіння штучної ялинки, набагато вище, ніж під час загоряння живої. Тож слід купувати тільки якісні вироби, які мають всі необхідні сертифікати і відповідають правилам пожежної безпеки.

Яку б ялинку ви не обрали, важливо пам'ятати про основні правила:

1) не встановлювати новорічне дерево біля плиток, печей, камінів, опалювальних приладів і нагрівальних елементів;

2) ставити ялинку так, щоб вона не заважала руху;

3) не прикрашати дерево справжніми свічками і легкозаймистими прикрасами, наприклад, паперовими гірляндами та сніжинками, іграшками з вати і картону;

4) не використовувати біля ялинки бенгальські вогні та хлопавки;

5) купувати якісні електричні гірлянди.

Як на Миколаївщині захищають ялинки від браконьєрів

Під час зимових свят популярністю користуються численні феєрверки, салюти, петарди, хлопавки та бенгальські вогні. У складі піротехнічних виробів найчастіше міститься порох та хімічні добавки, що робить такі розваги найнебезпечнішими. Невиконання правил експлуатації або закінчення терміну придатності піротехніки, а також легкозаймисті матеріали, що опинились поруч, можуть стати причиною трагедії.

Хто такі Дід Мороз та Санта Клаус?

Купувати піротехнічні вироби варто тільки в спеціалізованих магазинах. Пам'ятайте також, що піротехніка не призначена для дітей – використовувати її можуть тільки дорослі. Обов'язково перевіряйте наявність сертифікатів пожежної безпеки, цілісність упаковки та термін придатності продукту. В інструкції з експлуатації повинні бути описані не тільки безпечні правила застосування виробу і його утилізації, а й умови зберігання, а також дії в разі раптового займання.

Для запуску вибирайте відкриту площадку, що знаходиться на відстані від житлового масиву. В жодному разі не можна робити це у приміщенні.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше