Якими будуть українські міста: архітектори вже розробляють проекти реставрації зруйнованих будівель

Якими будуть українські міста: архітектори вже розробляють проекти реставрації зруйнованих будівель
Поширити в соціальних мережах:

Україну зроблять ще сильнішою та красивішою...

З початку війни 1300 житлових багатоповерхівок зруйновано у Харкові – і це не враховуючи садків, шкіл, різних установ. У Києві росія перетворила на руїни 300 будівель. Сотні авіабомб майже стерли під фундамент Маріуполь та Чернігів. Але українські архітектори впевнені – після перемоги міста відбудують ще більш красивими та сучасними.

Сьогодні будівництво в Україні зупинилося, більшість архітектурних бюро без роботи, багато архітекторів на фронті, але дехто вже взявся за відновлення України. Палата Національної спілки архітекторів створила маніфест про те, що у відродженні міст потрібні нові підходи. Під цим підписалося близько 2000 архітекторів.

«Все відбудувати – це 2-3 роки. Принаймні критичну інфраструктуру. Але щоб це сталося дуже швидко, має бути законодавча концепція фінансування. Якщо це буде розроблено зараз, то як тільки закінчаться військові дії, можна розпочинати відбудову», – каже Ганна Кірій, заступник голови Архітектурної палати НСАУ.

Національна спілка архітекторів спільно з військовими та постраждалими від війни громадами детально опрацюють концепцію відбудови міст з урахуванням усієї інфраструктури. Ганна Кірій наводить як приклад відносно молоде місто Славутич Київської області: при його будівництві було враховано всі потреби населення – спальні райони поєднують у собі робочі місця, місця відпочинку та інші деталі інфраструктури.

Є й ті, хто розробляє конкретні проекти. Архітектор Дмитро Чулков разом зі своєю командою взявся поки що на папері відновлювати Маріуполь. Як приклад він наводить житловий квартал на вулиці Купріна, де вони розробили концептуальну пропозицію, щоб відбудувати місто максимально швидко: процес будівництва та процес розбору завалів планують робити паралельно.

Куприна

Проектанти порахували кількість квартир, площу та на цьому ж місці, переосмисливши по-новому, відновили зруйноване. За задумом, люди, повернувшись додому, отримають не лише сучасний екстер'єр та фактично європейський район, а й більшу за площею на 15% квартиру.

убежища

Безпека буде засадою нового житлового фонду України – це державна позиція. Новобудови плануватимуть за типом ізраїльських: у квартирах мають бути кімнати безпеки та індивідуальні бомбосховища у стрижні будинку, який має вистояти у разі влучення ракети. Також будинки обладнатимуть укріпленими підземними паркінгами.

Докладніше про проекти реставрації міст, які розробляють українські архітектори – дивіться у сюжеті просто зараз:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше