Якими будуть українські міста: архітектори вже розробляють проекти реставрації зруйнованих будівель

Якими будуть українські міста: архітектори вже розробляють проекти реставрації зруйнованих будівель
Поширити в соціальних мережах:

Україну зроблять ще сильнішою та красивішою...

З початку війни 1300 житлових багатоповерхівок зруйновано у Харкові – і це не враховуючи садків, шкіл, різних установ. У Києві росія перетворила на руїни 300 будівель. Сотні авіабомб майже стерли під фундамент Маріуполь та Чернігів. Але українські архітектори впевнені – після перемоги міста відбудують ще більш красивими та сучасними.

Сьогодні будівництво в Україні зупинилося, більшість архітектурних бюро без роботи, багато архітекторів на фронті, але дехто вже взявся за відновлення України. Палата Національної спілки архітекторів створила маніфест про те, що у відродженні міст потрібні нові підходи. Під цим підписалося близько 2000 архітекторів.

«Все відбудувати – це 2-3 роки. Принаймні критичну інфраструктуру. Але щоб це сталося дуже швидко, має бути законодавча концепція фінансування. Якщо це буде розроблено зараз, то як тільки закінчаться військові дії, можна розпочинати відбудову», – каже Ганна Кірій, заступник голови Архітектурної палати НСАУ.

Національна спілка архітекторів спільно з військовими та постраждалими від війни громадами детально опрацюють концепцію відбудови міст з урахуванням усієї інфраструктури. Ганна Кірій наводить як приклад відносно молоде місто Славутич Київської області: при його будівництві було враховано всі потреби населення – спальні райони поєднують у собі робочі місця, місця відпочинку та інші деталі інфраструктури.

Є й ті, хто розробляє конкретні проекти. Архітектор Дмитро Чулков разом зі своєю командою взявся поки що на папері відновлювати Маріуполь. Як приклад він наводить житловий квартал на вулиці Купріна, де вони розробили концептуальну пропозицію, щоб відбудувати місто максимально швидко: процес будівництва та процес розбору завалів планують робити паралельно.

Куприна

Проектанти порахували кількість квартир, площу та на цьому ж місці, переосмисливши по-новому, відновили зруйноване. За задумом, люди, повернувшись додому, отримають не лише сучасний екстер'єр та фактично європейський район, а й більшу за площею на 15% квартиру.

убежища

Безпека буде засадою нового житлового фонду України – це державна позиція. Новобудови плануватимуть за типом ізраїльських: у квартирах мають бути кімнати безпеки та індивідуальні бомбосховища у стрижні будинку, який має вистояти у разі влучення ракети. Також будинки обладнатимуть укріпленими підземними паркінгами.

Докладніше про проекти реставрації міст, які розробляють українські архітектори – дивіться у сюжеті просто зараз:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Проміняв пафосне Бордо на українське село: як спадковий аристократ обрав Одещину замість Франції
Проміняв пафосне Бордо на українське село: як спадковий аристократ обрав Одещину замість Франції

Війна не злякала його, і він продовжує створювати тут унікальне вино…

Від перших клубів до Ліги чемпіонів: як Україна увійшла до футбольної історії?
Дивовижна, дика та небезпечна: «Загублений світ» розкаже про неймовірну природу Канади
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?
Стародавні «гобіти»: що дізнались вчені про життя мініатюрних людей через 20 років після їхнього відкриття?

Нові аналізи показують, що деякі могли бути навіть меншими за 106 см…

Середньовічна загадка Черкас: коли насправді було засноване місто, і чому археологи заперечують офіційну дату?
Перший політ людини в небі: як двоє французів у 1783 році на повітряній кулі поклали початок ери авіації?
Читати більше