Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Яким став би світ без людей: дивовижні зміни та загрози для природи

Яким став би світ без людей: дивовижні зміни та загрози для природи
Поширити в соціальних мережах:

Перше, щоб помітили це – тиша…

Ви коли-небудь замислювалися, яким був би світ, якби всі люди раптово зникли? А от доцент кафедри громадського та регіонального планування міського дизайну Університету штату Айова Карлтон Басмаджян розповів про це в деталях виданню The Conversation. За його словами, якби люди просто зникли зі світу, і хтось міг би повернутися на Землю, щоб побачити, що сталося за рік, перше, щоб помітили це – тиша!

«Ви б зрозуміли, скільки шуму роблять люди. У наших будівлях шумно. Наші машини шумні. Наше небо шумить. І весь цей шум припиниться», - каже доцент.

За словами Басмаджяна, за рік без людей небо стане синішим, а повітря прозорішим. Вітер і дощ очищатимуть поверхню Землі; весь смог і пил, які створюють люди, зникне.

«А тепер уявіть, що ви заходите до свого будинку, який рік був без вас. Сподіваюсь, що ви не відчуваєте спрагу, тому що у ваших кранах не буде води. Системи водопостачання вимагають постійної відкачування. Якщо на комунальному водопроводі немає нікого, хто б керував машинами, які качають воду, то і води не буде», - каже Карлтон.

Вода, яка була в трубах, під час перших же холодів заморозиться і розірве труби. Не буде електрики. Електростанції припинять роботу, тому що ніхто не контролюватиме їх і не підтримуватиме запаси палива. Крім того, ваша оселя повністю вкриється пилом. 

«Насправді в повітрі постійно є пил , але ми цього не помічаємо, тому що наші системи кондиціонування та обігрівачі обдувають повітря. – каже Карлтон Басмаджян – І коли ви пересуваєтеся кімнатами у вашому домі, ви також утримуєте пил у русі. Але коли все це припиниться, повітря у вашому домі заспокоїться, а пил осяде всюди».

За словами доцента, трава на вашому подвір’ї буде рости поки не стане настільки довгою та м’якою, що перестане це робити. З’являться нові бур'яни, і вони будуть скрізь. Також там «приживуться» багато рослин, яких ви ніколи раніше не бачили. Кожного разу, коли дерево скидає насіння, може вирости маленький саджанець, через те, що нікому буде його зривати. З’явитеся набагато більше жуків.  

«Люди прагнуть зробити все можливе, щоб позбутися жуків. Вони обприскують повітря і землю засобами від клопів. Вони видаляють середовище проживання клопів. Ставлять на вікна ширми. А якщо це не спрацьовує, їх б'ють. Якби люди не робили все це, жуки повернулися б. Вони знову мали б свободу управління світом», - запевняє Карлтон Басмаджян.

Тварини блукатимуть вулицями, заглядаючи у пусті будинки людей, роздивляючись все навкруги. Спочатку це буде малеча: миші, бабаки, єноти, скунси, лисиці та бобри. Більші тварини з’являться пізніше – олені, койоти та іноді ведмідь. Нічні створіння почуватимуться добре, якщо повернуть темне небо.

Пожежі траплятимуться часто. Блискавка може влучити в дерево чи поле і підпалити кущі або вдарити по будинках і будівлях. Без людей, які б їх гасили, ці пожежі триватимуть, доки не згорять самі.

«Лише за рік бетонні речі – дороги, шосе, мости та будівлі – виглядатимуть приблизно так само. Поверніться, скажімо, через десятиліття, і в них з’являться тріщини з маленькими рослинами, які ворушитимуться крізь них. Це відбувається тому, що Земля постійно рухається. З цим рухом виникає тиск, і з цим тиском виникають тріщини. Згодом дороги потріскаються настільки, що стануть схожими на розбите скло, і навіть дерева проростуть крізь них», - каже доцент кафедри громадського та регіонального планування, міського дизайну Університету штату Айова.

Мости з металевими ніжками поволі будуть іржавіти. Балки та болти, що тримають мости, також. Але великі бетонні мости та міждержавні автомагістралі, теж бетонні, прослужили б століттями.

Дамби, які люди побудували на річках і струмках світу, зруйнуються. Рослини, які ми їмо, почнуть зникати. Більше не буде так багато кукурудзи, картоплі чи помідорів. А сільськогосподарські тварини стануть легкою здобиччю для ведмедів, койотів, вовків, пантер та інших хижаків. Домашні тварини, такі як кішки, здичавіють. Проте більшість собак зникне.

«Через тисячу років світ, який ви пам’ятаєте, усе ще можна було б нечітко впізнати. Деякі речі залишаться; це залежатиме від матеріалів, з яких вони зроблені, клімату, у якому вони знаходяться, і просто удачі. Житлові будинки, кінотеатри або розвалені торгівельні центри стоятимуть як пам’ятники втраченій цивілізації. Римська імперія розвалилася понад 1500 років тому, але деякі залишки можна побачити навіть сьогодні», - каже Карлтон Басмаджян.

Раптове зникнення людей з планети розкриє те, як ми ставилися до Землі. Це показало б нам, що світ, який ми маємо сьогодні, не може вижити без нас і що ми не можемо вижити, якщо не дбатимемо про нього. Щоб продовжувати працювати, цивілізація, як і все інше, потребує постійного догляду.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємниця малюнка велосипеда в стародавньому індійському храмі: розгадка історичного дива
Таємниця малюнка велосипеда в стародавньому індійському храмі: розгадка історичного дива

Як зображення двоколісного з’явилося у святині за тисячу років до винайдення?..

Повернути зір після видалення очей: українському захиснику-саперу встановлять штучний зір
Повернути зір після видалення очей: українському захиснику-саперу встановлять штучний зір

У чоловіка були опіки на руках, грудях, ногах, а очі були випалені…

Втрачена історія: у Греції знайшли стародавнє місто, яке археологи так і не змогли ідентифікувати
Втрачена історія: у Греції знайшли стародавнє місто, яке археологи так і не змогли ідентифікувати

Воно існувало від кінця 6 століття до нашої ери і до 6 століття нашої ери…

Секретні рецепти військової кулінарії: шеф-кухар ресторану залишив кар'єру і пішов готувати для ЗСУ
Секретні рецепти військової кулінарії: шеф-кухар ресторану залишив кар'єру і пішов готувати для ЗСУ

Сергій мріяв працювати у ресторані, але війна змусила його змінити свої плани…

Телеканали 2+2 та УНІАН групи 1+1 media змінили параметри супутникового мовлення
Телеканали 2+2 та УНІАН групи 1+1 media змінили параметри супутникового мовлення

У вересні телеканали 2+2 та УНІАН змінили технічні параметри супутникового мовлення…

Дракони серед нас: доісторичні ящури досі живуть у китайській печері?
Дракони серед нас: доісторичні ящури досі живуть у китайській печері?

У сучасному світі дракони залишаються популярними персонажами…

Читати більше