Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Як визначити надійність банку 2018-12-04

Як визначити надійність банку

Як визначити надійність банку
Поширити в соціальних мережах:

Першим на перепади в економіці країни реагує саме банківський сектор. Розбираємось, як обрати банк та самостійно перевірити його надійність!

В банку не тільки зберігають свої заощадження, там ще можна взяти кредит, оформити зарплатну картку, скористатися послугами переказу грошей і т.д. У всіх випадках клієнт хоче бути впевненим, що з його грошима нічого не трапиться. 

За якими критеріями можна визначити надійний банк?

  • Рейтинг

Існують як національні, так і міжнародні рейтингові агентства, які оцінюють надійність банків, привласнюючи їм рейтинги. Рейтинг надійності вкладів – це оцінка можливості банку виконати вчасно і в повному обсязі взяті на себе зобов'язання перед вкладниками.

  • Розмір і структура власного капіталу банку

Цей критерій є своєрідною фінансовою подушкою. Високий рівень достатності капіталу свідчить про покриття взятих на себе ризиків власним капіталом.

  • Ліквідність

Тобто виконання банком взятих на себе зобов'язань. Аналізуючи наявну інформацію, перш за все, варто звертати увагу на показники ліквідності (обсяг високоліквідних активів і то, наскільки вони покривають поточні зобов'язання банку), що вказують на здатність фінансової установи виконувати взяті на себе зобов'язання своєчасно та в повному обсязі.

  • Якість кредитно-інвестиційного портфеля

Навіть якщо в поточному періоді банк не має проблем з ліквідністю, то значна частка прострочених кредитів (більше 5% клієнтського кредитного портфеля) або низьколіквідних цінних паперів (понад 10% активів) збільшують уразливість банку до кредитних і ринкових ризики, що надалі може негативно відобразиться на ліквідності, капіталізації і прибутковості банку.

  • Власник банку

Необхідно розуміти, кому належить банк, чи існує залежність власників банку від політичних і економічних ситуацій в країні. Належність до тієї чи іншої групи збільшують готовність і здатність власників банку в разі потреби, надати йому фінансову допомогу.

Що буде з курсом гривні внаслідок введення воєнного стану

  • Репутація та інформаційна відкритість

Навіть за відсутності фінансових проблем у банку, негативна інформація, поширювана про нього на ринку, може спровокувати неконтрольований відтік клієнтів і привести до погіршення показників платоспроможності.  

  • "Народний рейтинг"

 Це каталог відгуків (позитивних або негативних), залишених клієнтами банку в режимі онлайн. Всі відгуки клієнтів банку фільтруються і перевіряються фахівцями порталу на предмет достовірності, висуваються вимоги щодо конкретики інформації (суми, прізвища, обставини, прийняті банком заходи щодо виправлення ситуації або їх відсутність), іноді запрошуються докази. Ведеться активна боротьба з заангажованим, рекламними відгуками, наклепом. Підтверджені, але негативні відгуки про банк на його прохання будуть збережені.

  • Ліцензія

Має сенс перевірити, коли банку видали ліцензію: якщо організація велика і вже витримала фінансові кризи, ймовірно, вона буде надійніше нових гравців на ринку. 

  • Новини навколо банку

Якщо в ЗМІ не раз з'являлися новини про перевірки чи претензії з боку державних органів, розслідування, в яких опинилися замішані співробітники, або про зниження рейтингів і значний відтік коштів клієнтів – це привід насторожитися.

  • Рентабельність

Прибуток фінансової установи повинен бути позитивним або хоча б стабільним.

За матеріалами Минфин

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше