Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Як виглядає дизайнерська в’язниця у Норвегії (відео) 2019-04-16

Як виглядає дизайнерська в’язниця у Норвегії (відео)

Як виглядає дизайнерська в’язниця у Норвегії (відео)
Фото: Erik Møller Arkitekter; HLM Arkitektur
Поширити в соціальних мережах:

Ви будете здивовані, який вигляд має найгуманніша в’язниця у світі!

Поки ми всі живемо у 2019 році, Норвегія, здається, вже перескочила в майбутнє. Новини з цієї країни – як із паралельної реальності. Уявляєте, в Норвегії так багато грошей, що перед урядом постало питання: куди їх витрачати, щоб не розбещувати населення та не переступати через норми моралі. Без жартів!

Або ось: Норвегія відмовилася від видобутку мільярдів барелів нафти, щоб тільки не зашкодити довкіллю.

Поки ви перетравлюєте цю дивовижну інформацію, подумайте над відповіддю на просте запитання: як ви уявляєте типову в’язницю? Обшарпані бетонні стіни, колючі дроти, тісні камери… Сувора реальність. Та якщо ви поглянете на норвезьку в’язницю, ви радше подумаєте, що це – готель або хостел. Просто у Норвегії вважають, що навіть злочинці заслуговують на гідні умови.

Фото: thestoryinstitute.com

В’язниця Halden заснована ще у 2010 році. І вона, буз сумнівів, – найгуманніша та найкомфортніша в’язниця у світі.

«Вирок передбачає обмеження свободи. А щоденне життя під час відбування покарання не повинно бути вироком», – вважає головна архітекторка в’язниці Гудрун Модлен.

На її думку, мета в’язниці – не покарання, а реабілітація. Тому дизайн та архітектура цього закладу були повністю переосмислені.

Фото: thestoryinstitute.com

Структура комплексу

Більшість в’язниць у світі представлені однією великою будівлею. Так в’язні начебто швидше пересуваються, а охороняти та слідкувати за ними – простіше. Але однаковий дизайн, насичений бетоном і сталлю, справді пригнічує. А вузький обмежений простір – сприяє виникненню конфліктів!

Натомість в’язниця Галден передбачає комплекс кампусів. Така архітектура дозволяє в’язням більше пересуватися й мати достатньо простору. Для цього житлові приміщення розташували в одній стороні комплексу, а будівлі, призначені для навчання та дозвілля – у протилежній.

Фото: thestoryinstitute.com

Дизайн та інтер’єр

На противагу сталі та бетону, новітня в’язниця має в інтер’єрі багато дерева, корки та скла. Такі натуральні матеріали добре поглинають шум і пропускають денне світло.

Приміщення оснащенні великими вікнами без решіток. Зазвичай у в’язницях вони виходять на внутрішнє подвір’я. Норвезькі ж архітектори продумали все так, щоб в’язні споглядали красиві природні краєвиди. Це допомагає їм не втрачати відчуття часу та простору.

Фото: thestoryinstitute.com

Цікаво, що на території комплексу висаджено ті ж дерева, що і за її межами. Таким чином розмивається психологічний кордон між волею та неволею.

Кімнати для охоронців досить малі за площею та розташовані неподалік загальних віталень. Це мотивує їх більше спілкуватися із в’язнями. Дослідження показали, що таке рішення значно скорочує кількість інцидентів та підвищує безпеку.

Фото: thestoryinstitute.com

Активності

У Галден в’язням дають вибір, чим зайняти себе у вільний час. На території є бібліотеки, зони відпочинку, спортзал і навіть невелика студія звукозапису. Більше того, тут є крамниці, де можна придбати продукти, та кухні, на яких охочі готують собі їжу самостійно. Наявність дозвілля значно знижує рівень агресії.

Фото: thestoryinstitute.com

Створювати та утримувати подібні в’язниці – дуже дорого. Тому наразі вони відкриваються лише в заможних країнах західної Європи та Скандинавії.

Та статистика показує, що лише 20% в’язнів у Норвегії повертаються до в’язниці протягом двох років. У США, для порівняння, цей показник значно вищий – 50-60%.

 

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше