Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

«Втрачений континент» Арголандія, якому понад 155 млн років і шириною майже 5000 км, виявили на дні океану

«Втрачений континент» Арголандія, якому понад 155 млн років і шириною майже 5000 км, виявили на дні океану
Поширити в соціальних мережах:

Дослідникам довелося витратити сім років…

На дні в самому серці Індійського океану та Південно-Східної Азії, знайдені залишки давно втраченого континенту, якому більше 155 мільйонів років, пише інтернет-видання phys.org. Цей континент, названий Арголандією, колись простягався на майже 5000 км, що приблизно відповідає розміру Сполучених Штатів.

Голландські геологи оголосили про своє відкриття після багатьох років досліджень та титанічної праці. Знайти Арголандію виявилося складним завданням, і дослідникам довелося витратити сім років, щоб зібрати всі необхідні пазли цієї загадкової геологічної головоломки.

Арголандія відокремилася від Австралії в кінці юрського періоду, коли по Землі ходили брахіозаври та стегозаври. Протягом тисячоліть цей континент дрейфував на південь до Південно-Східної Азії, а потім зник з поверхні землі. Довгий час дослідники підозрювали, що такий континент колись існував, але ніяких матеріальних свідчень не було знайдено. Порожнеча, яку залишив Арголанд на місці свого колишнього існування, відома як Абісальна рівнина Арго, залишилася давньою загадкою геологів.

«Якщо континенти можуть занурюватися в мантію і зникати без сліду на поверхні землі, ми можемо лише уявити, як Земля виглядала в геологічному минулому», - зауважує Дуве ван Хінсберген, один із авторів дослідження.

Проте, нарешті, геологи помітили скелясті крихти Арголандії, які були розкидані на дні океану та вбудовані в маленькі острови. Ці знайдені фрагменти континенту розкривають рідкісну можливість вивчати історію зниклого масиву суші.

Використовуючи ці останки, геологи створили докладну реконструкцію процесу руйнування Арголандії. За їхніми висновками, континент розпався на архіпелаг в пізньому тріасовому періоді, і частини цього архіпелагу згодом занурилися в море.

Це відкриття нагадує, що інші континенти також зазнали подібних процесів руйнування та зникнення. Прикладами є Зеландія, яка тепер затоплена поблизу Австралії, і Велика Адрія, колись розташована в Середземному морі.

Читай також:

Фото: CC0 Public Domain

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше