Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Він знищив гордість росії: особливості українського ракетного комплексу «Нептун»

Він знищив гордість росії: особливості українського ракетного комплексу «Нептун»
Поширити в соціальних мережах:

Він став смертельною зброєю для «Москви»...

Знищення російського крейсера «Москва» може стати переломним моментом на Південному театрі бойових дій. Потоплення флагмана Чорноморського флоту російської федерації – подія значуща, адже востаннє корабель такого класу був уражений близько 40 років тому. І потопили «Москву» ракети українського виробництва – комплекс «Нептун».

«Нептун» – це український протикорабельний ракетний комплекс. Він розроблений у Київському бюро «Промінь» та комплектується лише українськими складовими. На його виготовлення задіяно понад 20 вітчизняних підприємств. На озброєння «Нептун» було прийнято у 2020 році.

Цей потужний ПРК використовує протикорабельну крилату ракету Р-360 дальністю до 280 км. Її можна перевозити та запускати з морських, наземних та повітряних платформ. Дальності ураження ракети вистачить, аби повністю закрити Азовське море та українські територіальні води у Чорному морі.

Ракета здійснює політ на дуже малій висоті – від трьох до десяти метрів над рівнем моря – і може маневрувати під час польоту. Саме висота польоту завадила ППО російського крейсера визначити та знешкодити загрозу.

Ракета має бути ефективною проти суден водотоннажністю до 5 тисяч тонн, таких як фрегати та есмінці. Але, як з'ясувалося, для крейсерів це теж смертельна зброя.

«Американські аналітики говорили, що для цього корабля потрібне результативне влучення трьох ракет «Гарпун». У цих ракет бойова частина становить близько 450 кг. Порівняно з тим самим «Нептуном», у якого бойова частина становить близько 150 кг, сумарне влучення 300 кг – це вп'ятеро менше, ніж потрібно для гарантованого знищення корабля», – каже військовий експерт Валерій Рябих.

«Нептун» – це прорив для армії. Державне Київське конструкторське бюро «Промінь» розробило комплекс у стислий термін: від старту розробки у 2014 році до озброєння минуло лише 6 років.

Розробка всього комплексу, включаючи крилату ракету та машини, коштувала Україні лише 40 мільйонів доларів. Загальна вартість розробки та виробництва одного дивізіону «Нептуна» коштує 66 мільйонів доларів. Це в 11 разів менше за розрахункову вартість крейсера «Москва».

Детальніше про ракетний комплекс «Нептун» – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також:

 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

«Груз-200»: звідки з'явилося поняття, яким сьогодні позначають загиблих солдатів
Маленький син Кухар та Стоянова вісім годин йшов до угорського кордону аби возз’єднатися з батьками
Путіна готують до операції: чим насправді хворий російський диктатор?
Суд онлайн: підписати документ або взяти участь у судовому засіданні можна дистанційно
Суд онлайн: підписати документ або взяти участь у судовому засіданні можна дистанційно

Зараз електронний суд є зручним та швидким способом отримати доступ до правосуддя…

Острів Зміїний: чому цей клаптик землі у морі дуже важливий у війні як для України, так і для росії?
Війна не зупиняє життя: за 78 днів в Україні народилось майже 43 тисячі малюків
Читати більше