Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Викрадене мистецтво: як росія привласнила собі роботи українського художника Івана Крамського?

Викрадене мистецтво: як росія привласнила собі роботи українського художника Івана Крамського?
Поширити в соціальних мережах:

Народився Іван Крамський 1837 року в Україні…

Протягом тривалого часу росія намагається привласнити українську культурну спадщину, яка їй жодним чином не належить. І ця тенденція, пише центр протидії дезінформації, простежується у різних сферах культурного життя. Тому необхідно послідовно підкреслювати українські аспекти творчості митців, яких інформаційно намагається «викрасти» росія. Як, наприклад Івана Крамського.

Народився Іван Крамський 1837 року поблизу столиці української Східно Слобожанщини – козацього міста Острогозька. Східною Слобожанщиною називаються етнічні українські землі, що зараз перебувають у складі рф. Після ліквідації тут козацького устрою 1765 року територія частини слобідських полків увійшла до складу Харківської губернії, потім до УРСР та незалежної України.

І тільки Острогзький полк став частиною Воронезької губернії, через що, зрештою, увійшов до складу рф. Утім численну перевагу українців (90,3% проти 8,4% росіян) тут зафіксував перепис 1897 року.

Іван Крамський, якого росіяни вважають своїм художником, насправді був українцем і не забував про це. Дитинство митець провів у типовій хатині-мазанці. Та і прізвище Крамський є українським і свідчить про те, що його предки займалися торгівлею, тобто «крамарювали».

Не забував про Україну Крамський і у своїй творчості. Українській темі виразно присвячено чимало його робіт, як от полотно «Голова старого українського селянина» чи картина «Русалки. Травнева ніч», написана за мотивами повістей Гоголя спеціально для пересувної художньої виставки.

Знаковою картиною Івана Крамського, що залишила глибокий слід у подальшій українській культурі, став портрет Тараса Шевченка, який на довгі роки перетворився на хрестоматійний.

Та найвідомішим полотном Крамського є робота під назвою «Невідома». У поп-культурі за нею закріпилася інша назва – «Незнайомка», чим вона завдячує асоціації з відомим віршем Олександра Блока.

Після виставки картину «Невідома», що стала ключовою у доробку Крамського, викупив відомий український цукрозаводчик та меценат Павло Харитоненко. Саме в колекції його родини картина зберігалася аж до радянських часів, після чого вона «потрапила» до Третьяковської галереї. Тож нині Україна має всі підстави говорити про те, що цю перлину українського культурного спадку необхідно повернути назад.

Попри все, жодного слова про те, що славетний художник – Іван Крамський – українець, у російськомовній «Вікіпедія» не знайти. Що ж стосується англомовної версії сайту, то в ця інформація ненав’язливо схована у категорії «росіяни українського походження».

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

«Роздають житло, але воно не ваше»: після відвідин путіним Маріуполя, людей почали виселяти з новозбудованих будинків
ЗСУ продовжують нещадно громити окупантів: бойові втрати ворога станом на 27 березня
На планеті може утворитися новий океан: його місцезнаходження – Африка
На планеті може утворитися новий океан: його місцезнаходження – Африка

Вчені кажуть, що вони бачать, як континентальна кора стає океанічною…

Інопланетяни можуть впливати на історію людства: вчені знайшли у черепі Наполеона імплантований надсучасний чіп
Інопланетяни можуть впливати на історію людства: вчені знайшли у черепі Наполеона імплантований надсучасний чіп

Варто зазначити, що перші чіпи винайшли лише через 200 років після його смерті…

Схожа на смажене яйце: в океані плаває незвичного виду медуза
Схожа на смажене яйце: в океані плаває незвичного виду медуза

Вона шокує своїм інопланетним виглядом…

Гроші «з повітря»: британський підприємець ловить повітря сачками, пакує його до банки та продає по $20
Читати більше