Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Виготовлений не із сирої нафти: вчені створили новий пластик, який можна переробити

Виготовлений не із сирої нафти: вчені створили новий пластик, який можна переробити
Поширити в соціальних мережах:

Світ страшенно залежний від пластику…

Як би ми не намагалися переробити його, пластик дешевше виробляти заново, тому неймовірна кількість пластикових відходів викидається на звалище та засмічує наші океани. З усього нового пластику, який коли-небудь виготовлявся, утворилося понад 6 мільярдів метричних тонн пластикових відходів (які не розкладаються, а лише розпадаються на дрібніші й дрібні шматочки), з яких на даний момент перероблено менше 10 відсотків. 

Щоб трохи подолати цю глобальну проблему, двоє вчених з Університету штату Бойсе в США нещодавно розробили новий вид пластику, який, на відміну від існуючих, не виготовлений із сирої нафти. Про це повідомляє Sciencealert. Більше того, невеликі лабораторні експерименти, що відтворюють промислові процеси, показують, що приблизно 93% нового пластику можна переробити на чисті вихідні матеріали – навіть якщо пластик змішати з іншими необробленими пластиковими відходами, папером та алюмінієм.

У своїй статті Еллісон Крісті та Скотт Філліпс описують створення нового типу пластику на основі полі (етилціаноакрилату) або PECA, який виготовляється з мономеру, що використовується для виготовлення суперклею. Вони припускають, що якщо виробництво буде проводитися в промислових масштабах, їхній новий пластик PECA, придатний для вторинної переробки, міг би замінити полістирольний пластик, який не прийнято в більшості програм утилізації на вулицях.

ввва

«Завдяки чудовим властивостям матеріалів і легкості переробки PECA може бути корисним в інших контекстах, крім простої заміни полістиролу, що ще більше покращить ступінь переробки пластикових відходів», — кажуть Крісті та Філіпс.

Початкові лабораторні експерименти показують, що новий пластик PECA має такі ж властивості, як і існуючі пластики, і стабільний у гарячому та вологому середовищі. Саме ця довговічність і стійкість до деградації роблять пластик таким універсальним.

Що стосується вторинної переробки, Крісті та Філліпс показали, як довгі полімерні ланцюги пластику PECA можна термічно «зламати» за температури 210 °C, а отримані мономери дистилювати в чистий продукт для повторного використання.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

11-річний художник-волонтер заробляє гроші для ЗСУ та привертає увагу закордонних галеристів
Імпланти майбутнього: українські хірурги провели унікальне протезування українського воїна без ніг
32 артилерійських системи та понад 500 окупантів відправилися в пекло минулої доби: бойові втрати ворога станом на 3 червня
12 тисяч людей стали жертвами експериментів підрозділу 731: у Китаї знайшли «бункер жахів» часів Другої світової війни
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці
Золото, метали та долари: розкриваємо загадку скандального палацу путіна в Африці

А збудував його засновник чвк вагнер пригожин для свого господаря…

Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1
Знайшли через 70 років: на закинутому горищі британці відшукали заготовку корпусу першого боліда Формули-1

Макети машини, що у 1950 році виграла заїзд у Гудвуді, вважали загубленим…

Читати більше