Вченим вдалося реставрувати єдиний у світі екземпляр обладунків римського легіону, віком 1500 років

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Це вражаюче відновлення…

Археологи та реставратори Туреччини завершили унікальний проект. Вони відновили єдиний відомий екземпляр обладунків римського легіону Lorica Squamata, якому 1500 років, пише видання arkeonews. Цей артефакт було знайдено у стародавньому місті Сатала, що розташоване в селі Садак у районі Келкіт Гюмюшхане, Туреччина.

Стародавнє місто Сатала було важливим стратегічним пунктом Римської імперії. Тут 600 років правив 15-й легіон, також відомий як легіон Аполлінарія. Це місце відвідували п'ять римських імператорів, що робить його важливим історичним об'єктом. Розкопки в Саталі тривають, і у 2020 році під час чергового сезону археологи знайшли екземпляр обладунку.

Міністерство культури і туризму Туреччини повідомило про завершення реставрації на своєму акаунті в соцмережах. Процес відновлення почався у 2021 році. Фахівці університету Ерзурума Ататюрка провели детальні дослідження, включаючи томографію та рентгенографію.

Броня датується пізньоримським періодом. Це визначний приклад типу Lorica Squamata, відомого своїм складним дизайном і ефективністю в бою. Це був поширений тип обладунку, який носили військові офіцери та спеціалісти, такі як музиканти або прапороносці. Лускаті обладунки були важко пробити, що забезпечувало надійний захист для їх власника. Товщина лусок коливалася від 0,5 до 0,8 мм, що дозволяло контролювати загальну вагу броні.

Результати дослідження показали, що майже весь обладунок був цілим. Це дозволило визначити його повні розміри та часткові металургійні властивості. Після трьох років кропіткої роботи реставратори завершили відновлення броні, повернувши їй первісну форму.

ві

Фото: Мехмет Нурі Ерсой

 «Модель броні Lorica Squamata, відроджена експертними руками в Ерзурумській регіональній дирекції реставрації та консерваційної лабораторії, дійшла до нас майже ідеально збереженою», - висловив своє захоплення Міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Нурі Ерсой.

Читай також:

Фото: Міністр культури і туризму Туреччини

Поширити в соціальних мережах: