Важливе археологічне відкриття може змінити історичне уявлення…
Ця знахідка, яка сталася у македонському місті Вергіні, дає новий погляд на королівські реліквії, які можуть належати не його батьку Філіппу II, а Олександру або його зведеному братові Філіппу III Аррідею, пише видання arkeonews.
Важливе археологічне відкриття може змінити історичне уявлення про королівські гробниці міста Вергина, що на півночі Греції. Команда археологів під керівництвом Антоніса Барціокаса з Фракійського університету Демокріта виявила у гробниці II пурпурову туніку – саррапіс, яка, ймовірно, належала самому Олександру Македонському.
Саррапіс, туніка з пурпуровою тканиною та білою смугою по центру, символізувала царську владу Персії. Історики вважають, що Олександр привласнив цей одяг після перемоги над Дарієм III, царем Персії, що стало свідченням його могутності.
Раніше вважалося, що гробниця II належала Філіппу II, батькові Олександра, однак нові дані вказують на інше. Останні дослідження свідчать, що туніка та інші реліквії, виявлені у гробниці II, могли належати зведеному брату Олександра, Філіппу III Аррідею, якому македонська армія передала деякі символи влади після смерті Олександра.
Крім туніки, у гробниці II було знайдено золотий скіпетр і дубовий вінок, що згадуються в історичних джерелах як частина царських атрибутів Олександра. Присутність хантіту – яскраво-білого мінералу, який використовувався у стародавній Персії, також свідчить про східне походження тканини. Знахідка туніки та інших артефактів ставить під сумнів попередні припущення про те, що останки в гробниці II належать Філіппу II.
Дослідження підтвердили, що останки Філіппа II разом із дружиною Клеопатрою та їхньою дитиною знаходяться у гробниці I. У гробниці II – рештки Філіппа III Аррідея та його дружини Адеї Еврідіки, а у гробниці III – син Олександра, Олександр IV.
Це відкриття допомагає уточнити походження реліквій, пов'язаних із Олександром Македонським, і додає цінну інформацію про македонську королівську спадщину.
Читай також:
- У Мексиці виявили нове давнє місто майя, що залишалося прихованим майже 3 000 років
- «Червоний диявол» глибин: що робить кальмара Гумбольдта одним із найнебезпечніших у світі?
- Секрети загубленої бібліотеки Ярослава Мудрого: що знайшли в Софії Київській?
Фото: lexander Sarcophagus, Wikipedia Commons