Ця династія вважалася довгий час померлою, але археологи змогли розкрити її таємницю…
Спеціалісти Інституту археології Академії суспільних наук Китаю, відкривши гробницю в Мавзолеї імператора Вень поблизу міста Сіань, розповіли про знахідку, що вразила світ, пише видання Iflscience. Поруч із шановним правителем, який правив династією Західна Хань, лежав повний скелет великої панди. Це дивовижна історія про злиття величі і природи.
Сіань, відомий своєю багатою історією, був столицею династії Західна Хань та початковою точкою Шовкового шляху, що зв'язував віддалені країни торговими вузлами та ідеями. Імператор Вень, що правив династією у період з 180 року до н.е. до 157 року до нашої ери, завдячував своїй популярністю мирному та процвітаючому правлінню.
Ця династія вважалася довгий час померлою, але археологи змогли розкрити її таємницю у 2021 році, відшукавши гробницю в районі Бацяо в Сіані. Їхні розкопки призвели до знайдення багатої зброї артефактів – від гончарних фігурок до бронзових печаток, залізних виробів, бронзових колісниць та коней.
Проте найбільше здивування викликав саме скелет великої панди. Знахідка виявилася особливою, оскільки її відшукали у ямі для жертвоприношень тварин. Скелет був цілий, з головою, спрямованою до імператорського мавзолею, а хвостом, що вказував на захід.
Вчені гадають, що ця панда мала особливий символічний зміст. Імператор Вень, як успішний та мирний лідер, можливо, використовував панду як свого роду атрибут влади, який підкреслював його багатство та велич.
Читайте також:
- В росії стартувало власне виробництво БПЛ «Shahed» під назвою «Герань-2»
- У морі Ведделла дослідники випадково зняли істоту Нінген – японський аналог русалки
- Історичний скарб під льодом: відлига розкрила стародавні «мумії» та могили Монгольської імперії
Фото: pexels