Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Тонкощі стосунків: як вдало одружитися

Тонкощі стосунків: як вдало одружитися
Поширити в соціальних мережах:

Як створити щасливу сім'ю на основі духовної сумісності, сексуальної гармонії і матеріального задоволення? Питання, яке хвилює усіх і в усі часи. Формули ідеального шлюбу не існує. Одначе, є нюанси, які можуть вам допомогти обрати пару.

Почнемо з фактів. Соціологічне агентство Pew Research Center опублікували дослідження, згідно з яким близько 20% людей старше 25 років ніколи не перебували у шлюбі. Для порівняння, в 60-х роках цей показник становив приблизно 9%. Збільшення кількості неодружених людей пов’язано з тим, що офіційний шлюб втрачає свою важливість у суспільстві. Також неодружена молодь апелює до негативної статистики розлучень.

Щасливий шлюб можливий лише в тому випадку, якщо ці стосунки принесуть набагато більше хорошого в життя кожного з пари, ніж це було до шлюбу. Марно від шлюбу чекати рішення всіх своїх проблем. Ви повинні знати, що в шлюбі ви втратите свою свободу холостяка (або холостячки), можливість робити все, що душа бажає, йти туди чи з тим, куди вам хочеться, без урахування думки і інтересів вашої дружини (або чоловіка). І це нормально.

Вчені провели ряд різноманітних досліджень з приводу гармонійного шлюбу. І сьогодні ми розповімо вам саме ці наукові поради.

До шлюбу варто йти після 23 років.

Соціолог Аріель Куперберг з Університету Пенсільванії з'ясувала ідеальний вік для шлюбу. Якщо зареєструвати шлюб після 23 років, ризик розлучитися складе всього 30%.

Як виявилося, шлюби, укладені людьми у віці від 18 до 23 років, розпадаються в 60% випадків. Головною причиною ранніх розлучень вчені вважають не те, що парам не вистачило досвіду підтримувати стосунки. Просто молоді люди вибирають собі невідповідних партнерів. Занадто поспішаючи, під впливом романтичної ейфорії, вони вступають в шлюб з тими, з ким у них спочатку не було шансів зав'язати міцні стосунки.

Як змінюється з роками задоволеність шлюбом? 

Дослідники з Університету штату Пенсільванія і Університету Брігама Янга проаналізували шлюби 2 034 пар, старше 30 років.

Вчені визначали: щастя в шлюбі, спільну діяльність і розбіжності. І ось що з'ясувалося:

 • почуття щастя поступово зменшувалося в перші 20 років шлюбу, але потім зміцнювалося;
  • участь у спільних справах також знижувалася в перші 20 років подружнього життя, але після цієї позначки йшла вгору;
  • розбіжності постійно йшли на спад.
  • Виходить, найщасливіші пари – це зовсім не молодята, а ті, хто прожив разом не менше 20 років.

Спершу потрібно пожити разом.

Не спробуєш, не дізнаєшся. Американський психотерапевт Еллін Бадер займається тим, що допомагає молодятам не розлучитися в перші роки спільного життя. Головна порада, яку вона дає тим, хто тільки планує взяти шлюб, – не робити цього.

Сьогодні, перш ніж вирішити, з ким ви проведете решту життя, спочатку з тим треба пожити.

Ніщо так не вбиває любов, як не закручений тюбик зубної пасти, шкарпетки під ліжком та волосся у раковині. Якщо ж вам вдається жити один з одним і не сваритися через побутові дрібниці, тоді, можливо, ви дійсно створені одне для одного.

Станьте друзями.

Дослідження доктора Джона Ф. Хелівел, проведене під егідою американського Національного бюро економічних досліджень, показало, що стійкі шлюби можливі тільки у людей, які є хорошими друзями. А найстійкіші шлюби успішно реалізуються лише тими, хто встиг потоваришувати до весілля.

Не поспішайте.

Пристрасть, яка засліплює розум, триває не так довго. Доктор Енцо Емануель з італійського Університету Павія з'ясував, що любов не вічна. Ми говоримо про той стан, коли ні про що інше, крім предмета свого обожнювання, не можеш думати.

Цей період триває приблизно рік, а потім у всіх, без винятку, проходить. Тож, не поспішайте. Міцний шлюб на відчутті пристрасті не збудуєш. Аналізуйте, чи зможете ви жити з цією людиною, коли перестанете її так пристрасно любити. Чи зможе вона бути вам другом і партнером, коли пристрасть згасне.

Розставте пріоритети і визначте справжні причини, чому ви хочете одружитися.

Не є причинами для весілля:

 • Для батьків;
 • Щоб була гарна вечірка, про яку всі говоритимуть;
 • Через самотність;
 • На вас тиснуть: ваша половинка змушує вас узяти шлюб;
 • Усі вже одружені;
 • Щоб народити дітей;
 • Гроші.
Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Вразили п’ять російських куль: українському оперному співаку пробили легеню під час евакуації людей зі Сходу
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?
Німецька установка «Гепард» захищає українське небо: як відбувається робота сил ППО?

Українські екіпажі пройшли навчання в Німеччині та успішно освоїли роботу на цій установці...

Містифікація витягнутих черепів стародавніх людей: секретні та шокуючі мотиви древньої еліти
Створений у другому столітті до нашої ери: дослідники знайшли дитячий черевик, якому понад 2000 років
«В українців є чому повчитися»: закордонні інструктори захоплюються професіоналізмом та вмінням українських медиків
Найвище дерево у світі: де знаходиться 115-метровий гігант та чому до нього заборонено наближатися?
Читати більше