Таємничий світ стародавніх ритуалів: у ямі для жертвоприношень тварин в Іспанії знайшли тисячі кісток 52 істот

Таємничий світ стародавніх ритуалів: у ямі для жертвоприношень тварин в Іспанії знайшли тисячі кісток 52 істот
Поширити в соціальних мережах:

Знахідка належить до періоду залізного віку, орієнтовно 5 століття до нашої ери…

Нещодавно на південному заході Іспанії в Касас-дель-Турунуело археологи виявили велику яму з кістками тварин, що розкрило перед ними таємничий світ стародавніх ритуальних жертвоприношень. Видання iflscience пише, що знахідка, яка складається з 6770 кісток 52 тварин, належить до періоду залізного віку, орієнтовно п'ятого століття до нашої ери.

Дослідники стверджують, що ця велика кісткова яма слугувала місцем проведення ритуальних обрядів жертвоприношень тварин. Поміж знахідок були щонайменше 41 кінь, 6 голів великої рогатої худоби, чотири свині та одна собака. Ці тварини були поховані в три послідовні фази, ініційовані обрядом, а потім частково розчленовані в останній фазі.

Згідно з результатами дослідження, вчені вважають, що це свідчення того, що ритуальні жертвоприношення тварин з часом можливо перетворилися на специфічний ритуальний бенкет чи обрядову вечерю. Знайдені останки вказують, що тварини померли здоровими дорослими, виключаючи можливість загибелі через хвороби чи стихійні лиха.

олодо

Деякі кістки тварин, зокрема коней, були влаштовані в організовані пари, що, за думкою дослідників, може свідчити про їхню участь у верховій їзді та тягловому транспорті. Додаткові підказки про цю гіпотезу знаходяться в патологіях та зносі премолярів, які свідчать про обробку та використання тварин для певних робіт.

Окрім того, обрядове місце вказує на те, що тварини були піддані вогню, з чим пов'язана спалена рослинна речовина на місці, що є характерною рисою жертовного обряду.

Хоча у літературі часто згадуються масові жертвоприношення тварин у Середземномор'ї в залізний вік, археологічні докази таких подій залишалися рідкісними. Відкриття в Касас-дель-Турунуело викликає зацікавлення серед науковців та вказує на можливість зміни природи ритуальних практик у тому часі. Нові дані доповнюють нашу розуміння стародавніх обрядових звичаїв та вірувань, розкриваючи доки невідомі аспекти життя людей іспанського залізного віку.

Читай також:

Фото: Національний проект Construyendo Tarteso 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?
Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?

На це запитання дає відповідь дослідження, проведене групою вчених з різних куточків світу…

Золота епоха смт Олика на Волині: колись селище за розмірами, торгівлею та наукою не поступалося Києву
«Загублений світ» розкаже, як кібервійська тримають цифрову безпеку України
Від Київської Русі до сучасних бойових дій: як річка Ірпінь знову стала захисною лінією Києва?
Відновлює відчуття дотику для людей з ампутованими кінцівками: як працює інноваційний протез з датчиком температури?
«Мешканці елітної рубльовки залишилися без опалення»: фейки рф про «замерзаючу Європу» стали реальністю для росіян?
Читати більше