Ця фотографія стала «Зображенням тижня»…
Марсохід Perseverance від NASA продовжує вражати не лише науковців, а й публіку своїми знахідками. Останнє фото, зроблене на Марсі, показує камінь, що нагадує людське обличчя, пише видання iflscience. Ця фотографія стала «Зображенням тижня» у публічному голосуванні NASA за період з 22 по 28 вересня 2024 року.
Цей феномен викликав значний інтерес серед прихильників космічних теорій, зокрема тих, хто вірить в існування життя на Червоній планеті. Хоча, з наукової точки зору, камінь менш цікавий, ніж інші знахідки, саме цей об’єкт привернув увагу завдяки своїй формі, яка нагадує сумне обличчя.
Такі явища не є новими. Час від часу марсоходи NASA фіксують на Марсі об'єкти, які провокують химерні інтерпретації. Від кісток і дверних отворів до авокадо – люди бачили чимало на знімках Червоної планети. Але що насправді стоїть за цими «знахідками»?
Феномен парейдолії – це наукове пояснення того, чому люди бачать знайомі форми в незнайомих об'єктах, наприклад, в каменях. Це пояснюється тим, що людський мозок запрограмований на пошук знайомих візерунків у середовищі.
«Наш мозок постійно намагається зрозуміти зовнішній світ через виявлення шаблонів, що допомагає нам приймати рішення для виживання», - пояснює доктор Джесс Тауберт з Університету Квінсленда.
Ще Карл Саган у своїй книзі «Світ, охоплений демонами» писав, що здатність визначати закономірності була необхідною для виживання наших предків. Ті, хто бачив небезпеку навіть у безпечних ситуаціях, мали більше шансів вижити. І хоча зараз ці інстинкти часто ведуть до неправильних інтерпретацій, вони досі з нами.
Отже, фотографія каменя з Марса є чудовим прикладом парейдолії – психологічного феномену, що пояснює, чому ми бачимо обличчя там, де їх немає.
Читай також:
- «Курськ опиниться під водою»: Ванга передбачила трагедію підводного човна
- 110-та бригада ТрО «заборонила» лікувати поранених в Харкові: нові фейки рф на порожньому місці
- Від монастиря до фронту: історія першої жінки-капелана в Україні
Фото: NASA/JPL-Caltech/ASU